הרדיפה המשפטית אחרי נתניהו היא השחיתות הכי גדולה מאז קום המדינה

נתניהו לא ״נאשם״ וגם לא ״עבריין״, אלא מגן על הדמוקרטיה מפני התקשורת המושחתת והמגויסת ומפני מערכת המשפט שלא יודעת את מקומה.

מוטי קרפל , י"ג באב תש"פ

מוטי קרפל
מוטי קרפל
צילום מסך

העיתונאי בן דרור ימיני קורא לציבור הדתי לאומי להצטרף להפגנות בבלפור. "למה שהציבור הדתי לאומי יפקיר את הזירה הזו? הוא לא רואה? הוא לא שומע?", שואל בן דרור ימיני.

"לשמאל הישראלי אין שום מונופול על המאבק בשחיתות. לציבור הדתי לאומי יכול להיות ערך מוסף ומעשי במחאה".

אז בתור מי שלא הצביע לנתניהו כבר לפחות 15 שנה, וגם לא מתכוון להצביע לו בעתיד הנראה לעין, אני יכול לבשר לבן דרור ימיני שאנחנו דווקא כן בחזית המאבק נגד השחיתות. בשפיץ שלה. אנחנו יודעים בדיוק מי ומה מושחת כאן. 

ולכן, לפחות בעניין המשפטי, אנחנו תומכים בנתניהו. אנחנו משוכנעים שהסיבה היחידה שהוגשו נגדו תיקי האישום היא היותו המנהיג הפוליטי של הימין והעובדה שבגללו אנשי השמאל לא יכלו בשום אופן לנצח את הימין בבחירות.

אנחנו משוכנעים מעומק ליבנו שהשחיתות שבאה לידי ביטוי ברדיפה המשפטית של נתניהו בכלל, ובתביעה של אנשי השמאל מנתניהו להתפטר בגלל המשפט בפרט, היא שחיתות הרבה יותר עמוקה מכול האשמות שנתפרו לנתניהו, גם אם בית המשפט יוציא אותו אשם בהן.

עשרה קבין של מוסריות ירדו לעולם. רק חוסר מודעות עצמית גורם לאנשי השמאל לחשוב שהם נטלו תשעה מהן, ואנשי הימין בקושי אחד. 

לא, אתה טועה ימיני; העמדה של הציבור הדתי לאומי איננה נובעת רק ובעיקר מסיבות פוליטיות. זו עמדה מוסרית. אנחנו מגבים את נתניהו קודם כל מסיבות מוסריות.

אנחנו עדיין זוכרים איך כל הרדיפה המשפטית הזו החלה, ב"תחקירים" של אנשי תקשורת מגויסים שמעלו בתפקידם, ובהפגנות של אלדד יניב. העובדה שהם הצליחו לסחוף אחריהם את רוב השמאל הישראלי, היא תעודת עניות לשמאל. אנחנו משוכנעים מעומק ליבנו, שהרדיפה המשפטית הזו, למרות גלגולי העיניים שלה, היא השחיתות הכי גדולה שהתגלתה בישראל מאז קום המדינה. 

הגיע הזמן שתבין, ימיני, ותפסיק לפתח ציפיות: עם כל הביקורת שיש לנו עליו, מבחינתנו נתניהו איננו עוסק בענייניו האישיים, הוא גם לא "הנאשם", וגם לא "עבריין שמנסה להימלט מאימת הדין", אלא מי שמגן על הדמוקרטיה הישראלית מפני התקשורת המושחתת והמגויסת ומפני מערכת המשפט שלא יודעת את מקומה, ובסך הכול מהשחיתות הגדולה ביותר שנראתה כאן מאז קום המדינה.

שלא תטעה, ימיני. זה החוש המוסרי שלנו שגורם לנו שלא להצטרף להפגנות. 

וכן, גם חוש הריח המפותח שלנו לצביעות.