נענשו עורכי הדין שהעבירו מסרים בין אסירי חמאס

שנתיים הרחקה לעורכי הדין שהורשעו בהעברת מסרים בין מחבלי חמאס כלואים. עד כאן: "העונש לא מבטא את חומרת המעשים''.

ערוץ 7 , י"ד באב תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: iStock

בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין בירושלים פסק לפני מספר ימים עונש הרחקה של שנתיים בלבד לשלושת עורכי הדין שהורשעו בהעברת מסרים לאסירים ביטחוניים תמורת תשלום.

מדובר בעונש מקל, לאחר שוועדת האתיקה ביקשה להרחיקם מהלשכה ל-10 שנים.

בית הדין דן בשאלה האם במעשי עורכי הדין יש 'קלון'. בהחלטה נכתב כי מעשיהם "נגועים בקלון ממשי ומשמעותי. הם הפרו ביודעין את נהלי שירות בתי הסוהר האוסרים על העברת מסרים משיקולים של שמירה על בטחון המדינה".

עוד נכתב כי לא מדובר בכישלון חד פעמי, אלא בעבירה מתמשכת שנועדה לקדם את ארגוני הטרור שיצאו מחוץ לחוק. "המשיבים ניצלו את מעמדם ומקצועם על מנת להערים על החוק ולפגוע בביטחון המדינה".
עם זאת החליט בית הדין להקל בעונשם של עורכי הדין, ולגזור עליהם עונש השעיה מהלשכה לשנתיים בלבד.

בארגון עד כאן, שהגיש את הבקשה להרחיק לצמיתות את עורכי הדין שהורשעו, הביעו תקווה כי ועדת האתיקה תערער על קולת העונש שנגזר. "מדובר בעונש שאינו קרוב לבטא את חומרת מעשיהם של עורכי הדין, שהעבירו ביודעין מסרים לאסירים ביטחוניים תמורת תשלום".

עוד הוסיפו בארגון: "לא ייתכן כי עורכי דין שהורשעו בהעברת הנחיות בין ארגוני המרצחים חמאס וג'יאהד אסלאמי לבין פעיליהם הכלואים בישראל, יוכלו לשוב ולשמש כעורכי דין ישראליים. כל בר דעת מבין שמדובר בעבירה חמורה של סיוע לטרור, קל וחומר כשמדובר בעורכי הדין האמורים להיות אמונים על החוק ומודעים לפרטיו.

''אנו קוראים לועדת האתיקה לערער על קולת העונש, ולדרוש מבית הדין המשמעתי להעניש את עורכי הדין הסוררים במלוא חומרת הדין. מקצוע עריכת הדין מצריך מינימום של ציות לחוק ולפרטיו, וודאי שלא סיוע לארגוני טרור הפועלים נגד מדינת ישראל", נמסר מ''עד כאן''.