התנאי של טראמפ לעסקת טיקטוק

לאחר שהודיע כי יוציא אותה מחוץ לחוק: הנשיא טראמפ תומך ברכישת טיקטוק ע"י מייקרוספט "בתנאי שסכום משמעותי ייכנס לקופת ארה"ב".

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ד באב תש"פ

TikTok
TikTok
צילום: ISTOCK

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ תומך בעסקת המתגבשת ולפיה ענקית הטכנולוגיה מייקרוסופט תרכוש את אפליקציית שיתוף סרטוני הוידאו הסינית "טיקטוק" ותמשיך את פעילותה בארה"ב, אולם מתנה זאת בכל שסכום נכבד מעסקת הרכישה ייכנס לקופת האוצר האמריקאי.

בשיחה עם עיתונאים הציב הנשיא טראמפ את ה-15 בספטמבר כתאריך היעד לסיכום עסקת הרכישה על ידי מייקרוסופט, לפני שיכריז על הוצאתה של טיקטוק מחוץ לחוק בארה"ב.

"יש לסכם את העסקה עד אמצע ספטמבר כאשר האפליקציה הסינית תסיים אז את פעילותה בארה"ב", אמר הנשיא טראמפ. הוא גם הציב תנאים לגבי תנאי הבטיחות של המשך הפעלת האפליקצייה הסינית בתחומי ארה"ב.

"האפליקצייה לא תוכל להיות תחת שליטה סינית מטעמי ביטחון. זה גדול מדי ופולשני מדי. לדעתי האישית היה עדיף לרכוש את כל העסק במקום רק 30 אחוזים ממנו", אמר.

טראמפ גם טען כי מכיוון שעסקת רכישה תעביר כסף לסין, על ארה"ב לקבל כסף בתמורה. עם זאת, עדיין לא ברור כיצד הסדר אפשרי כזה יעבוד. "ארה"ב צריכה לקבל בחזרה סכום כסף משמעותי, כי בלי ארצות הברית אין להם שום דבר. כרגע אין להם שום זכויות, אלא אם כן אנו נותנים להם את הזכויות. אז אם אנחנו הולכים לתת להם את הזכויות, הכסף צריך להיכנס חזרה למדינה. זה כסף שיגיע מהמכירה, ואני חושב שזה מאוד הוגן", אמר טראמפ.

בימים האחרונים אישרה מייקרוסופט בהודעה רשמית כי היא מנהלת מגעים לרכישת הפעילות של אפליקציית "טיקטוק" בארה"ב מהחברה הסינית שמחזיקה בבעלות על האפליקצייה, ומקווה להשלים את עסקת הרכישה בשבועות הקרובים.