''צה"ל נחוש שחייליו ינצחו''
קצין חינוך ראשי חדש: אופיר לויוס החליף את צביקה פייראיזן

פייראיזן יפרוש מצה"ל לאחר 35 שנות שירות. טקס החילופים נערך במתכנות מצומצמת בלטרון במעמד ראש אגף כוח האדם אלוף מוטי אלמוז.

ערוץ 7 , י"ד באב תש"פ

טקס חילופי התפקידים בלטרון
טקס חילופי התפקידים בלטרון
צילום: דובר צה"ל

תת-אלוף אופיר לויוס נכנס באופן רשמי לתפקיד קצין חינוך ראשי, במקומו של תת-אלוף צביקה פייראיזן אשר כיהן כקצין חינוך ראשי במהלך שלוש השנים האחרונות.

פייראיזן מסיים את שירותו הצבאי לאחר 35 שנות שירות. טקס החילופים נערך במתכנות מצומצמת ב"יד לשריון" בלטרון, במעמד ראש אגף כוח האדם אלוף מוטי אלמוז, מפקדים ובני משפחה.

האלוף אלמוז פנה בטקס לקצין החינוך הנכנס: ״אופיר, קצין החינוך והנוער הראשי, תפקיד אחר ושונה מהמסלול שלך עד עכשיו. תפקיד שצריך להסתכל בו הרבה פנימה, לעומק, לשורשים ולמורשת, ליחידות השונות, ולאוכלוסיות הרחבות שמגיעות לצה״ל.

''מן תפקיד כזה שאפשר לחלום קצת ולבצע, לברר את ההקשר לצה"ל ולזכור תמיד שאנחנו חיילי המדינה ולא מחנכיה. יש לנו משימה ברורה והיא חייבת להיות מוצקה בערכים וביסודות שחיל החינוך עם מפקדי צה"ל מובילים אותה״, הוסיף ראש אכ"א.

קצין חינוך ראשי היוצא, תת-אלוף צביקה פייראיזן, אמר כי ״לכך נועד החינוך בצה"ל – לחנך לאהבת המולדת, לצדקת הדרך, לכבוד האדם, לאהבת העם עליו הוא נשלח להגן. הוא עושה זאת דרך לימוד מורשת המדינה, מורשת צה"ל, מוקדמת היהדות וערכים אוניברסליים הנוגעים בכבוד האדם. כי צה"ל נחוש שחייליו ינצחו. ינצחו – וישארו אדם הראוי לצלמו.

''זהו צה"ל – צבא שכל ייעודו לנצח ולהגן על המדינה ויש לו מצפן ערכי – הוא ״רוח צה"ל״, ולערכים המופיעים בו הוא מחנך על ידי מפקדיו. זהו צה"ל – הוא לא רק מגן האומה. האדם בו יקר והמפקדים יעשו ככל יכולתם להוביל את פקודיהם לכל מקום מתוך דוגמה אישית", הוסיף.

קצין חינוך ראשי הנכנס, תת-אלוף אופיר לויוס: ״המפקד והחייל הישראלי נושאים עימם לשדה הקרב את יכולתם המבצעית. אך מעל לכל אלו ובראש ובראשונה הם נושאים עימם את עליונותה של רוח הלחימה ומוסר הלחימה של צה"ל, את העליונות האנושית, את העליונות האינטלקטואלית והמנהיגותית.

''הם נושאים עימם את מורשת העם היהודי, את מורשת הציונות והמדינה ואת מורשתו של צה"ל, את האמונה בצדקת הדרך, את אהבת המולדת, אהבת האדם ואהבת הרע, את הלכידות והחוסן ואת הנכונות להקריב ולמסור את נפשם בקדושת הרצון למען כל אלו. וזהו טעמו הראשון של החינוך בצה"ל״, הוסיף לויוס.