בני גנץ נגד יאיר נתניהו: "המפגינים הם הכול חוץ מהביטוי האומלל הזה, חייזרים"

יו"ר כחול לבן מעריך את המפגינים נגד ראש הממשלה נתניהו, "בוחרים לא לשבת בבית בתקופה הזאת, ראויים לכל כבוד והערכה".

ערוץ 7 , י"ד באב תש"פ

בני גנץ נגד יאיר נתניהו: "המפגינים הם הכול חוץ מהביטוי האומלל הזה, חייזרים"-ערוץ 7
בני גנץ בסיור במפקדת הקורונה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, תומך במפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאותם כינה בנו יאיר "חייזרים".

בריאיון לאתר ynet אמר גנץ: "הם הכול חוץ מהביטוי האומלל הזה, חייזרים. אנשים שנאנקים תחת המציאות הקשה בישראל ובוחרים לא לשבת בבית בתקופה הזאת, אלא ללכת ולהביע את מה שהם רוצים, אני חושב שהם אזרחים ראויים לכל כבוד והערכה".

גנץ הבהיר: ''לצד זאת - אני נגד הסתה, אני נגד אלימות, אני בעד שמירת החוק בתוך ההפגנות האלה. צריך להיזהר עם בטיחות בריאותית, כי הפגנה זה מקום צפוף בחיכוך מאוד גבוה, אנחנו בעידן של קורונה''.

יו"ר כחול לבן הסביר מדוע אין לאסור את ההפגנות גם בתקופת הקורונה. "צריך לאפשר את ההפגנות האלה, אני חושב שעצם קיומנו בממשלה, ההתעקשות שלנו על קיומן של ההפגנות ושמירה של הדמוקרטיה בעידן כל כך קשה, אני שבע רצון מהעניין הזה".

גנץ ממשיך להתעקש על תקציב דו-שנתי, ולא פחות מזה כפי שדורש נתניהו. "אנחנו צריכים להעמיד לציבור הישראלי תוכנית כלכלית טובה, היא כנראה צריכה להיות מרחיבה. בעידן של משבר כלכלי לא באמת עושים קיצוצים, את זה עושים כשהמשק חוזר לתעסוקה מלאה, זה הכול פייק", אמר גנץ.

"צריך תקציב אחד, יציב, מרחיב, שלוקח בחשבון את אי הוודאות הכלכלית שיש במדינה. אפשר לייצר אותו, זה כולה חמישה רבעונים, זה מה שצריך לקרות, זה היה מאפשר יציבות פוליטית כמו שאומר ההסכם. העסק נורא פשוט - מה צריכה מדינת ישראל? טובי הכלכלנים והפרשנים דיברו על זה ואני מתעקש על מה שסיכמנו".