סערת היהודים באים: "זוהמה ורפש"

מנכ"ל האיחוד הלאומי יהודה ולד בפניה לשר החינוך גלנט: 
״הסר את תכני הסדרה 'היהודים באים' מאתר משרד החינוך״.

ערוץ 7 , י"ד באב תש"פ

היהודים באים
היהודים באים
צילום: מתוך התאגיד

מנכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי יהודה ולד פנה במכתב לשר החינוך יואב גלנט שבו ביקש ממנו להסיר מאתר התנ''ך של משרד החינוך את תכני סדרת הטלוויזיה ''היהודים באים''.

״לצערי מדובר בסדרה פרובוקטיבית המבזה בבוטות ובאופן עקבי את היהדות, תורת ישראל ומסורת ישראל", כתב ולד לגלנט. ''המשימה ללמד את ילדי ישראל תנ"ך היא חשובה מאין כמותה. ספר הספרים שלנו מאז ומעולם היווה מגדלור של צדק, יושר ומוסר לאנושות בכלל ולעם ישראל בפרט, לא יעלה על הדעת שילדי ישראל ייפגשו עם ספר קדוש זה דרך סדרה מלאת זוהמה ורפש.

''רובו של עם ישראל מאמין ומכבד את מסורת ישראל", הוסיף מנכ''ל האיחוד הלאומי. ''אף מצביעי הליכוד שבחרו בך הם אנשים מסורתיים, אוהבי התורה והיהדות. כנציגם במשרד החינוך אסור לך לאפשר ולו ליום אחד נוסף - שילוב של סדרה הזו בתכני מערכת החינוך במדינה היהודית. אודה לך אם תורה להסיר תכני לימוד אלו באופן מיידי״.

כאמור, באתר התנ"ך הממלכתי של משרד החינוך בשיתוף פרויקט '929' מציעים למורים ללמד תנ"ך מתוך הסדרה "היהודים באים", שם בין השאר מוצג יונה הנביא כאידיוט ואליהו הנביא כרוצח צמא דם.

בין חומרי הלימוד שמציע אתר התנ"ך הממלכתי, מוצגים יונה וחבקוק הנביאים כשהם מתחבאים כילדים תחת העצים מאלוהים ובשלב מסוים הוא אומר "אני עובד עם אידיוטים".

במערכון אחר המוצע באותו אתר מוצג אליהו הנביא כאיש צמא דם התאב להרוג את "נביאי הבעל" ואנשים נוספים. עוד מוצע באתר התנ"ך הממלכתי ללמד על גזירות איוב מתוך מערכון נוסף של "היהודים באים" שם מוצג סיפור איוב כחלק מתכנית מתיחות הנקראת "אכלת לוקוס".

תכנית "היהודים באים" היא תכנית סאטירית המשודרת בתאגיד השידור הציבורי הממומן על ידי אזרחי המדינה. על התכנית נמתחת באופן תדיר ביקורת חריפה בשל זלזול מתמשך ביהדות ובמסורת.

מארגון בצלמו נמסר: ''התכנית 'היהודים באים' היא פוגענית ומבזה שאיננה גורמת לאהבת הדת. ההיפך הגמור. תכנית 929 הינה תכנית שמטרתה לעודד לימודי התנ"ך בעיני הציבור וככזה אין מקום שתשתף פעולה עם סרטונים מבזים אלו''.