יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר הבריאות יולי אדלשטיין סייר היום (שלישי) בבית החולים וולפסון בחולון, והבטיח לבטל את הסגר שהוטל על אזרחי ישראל בסופי השבוע.

''אנחנו ניפטר מזה, אני חושב שחוץ מלהפריע לציבור זה לא עושה כלום", אמר אדלשטיין.

על ההתקפות נגד גמזו אמר שר הבריאות כי "הן יוצאות כנראה מגורמים פוליטיים שונים. אני רוצה לומר בצורה ברורה - אנחנו ביחד במאבק הזה. כל ניסיון לגלגל את האחריות על מישהו אחר ולהראות על ידי כך שאני לא קשור או לא אשם בשום דבר - הניסיון הזה ייכשל".

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין סייר בבית החולים וולפסון בחולון.

נכון להבוקר ישנם 24,764 חולי קורונה פעילים בישראל. מניין החולים הקשים הוא 349 וישנם 97 מונשמים בבתי החולים.

מאז פרוץ המגיפה בישראל נפטרו 554 בני אדם לאחר שנדבקו בנגיף. 49,763 ישראלים החלימו מקורונה.

אזורי ההתפשטות המרכזיים הם בני ברק, מודיעין עילית, אלעד, זמר, כוכב יעקב, כפר מצר, עין נקובא וירושלים.

במשכן הכנסת התקיים היום דיון במתווה לפתיחת השמיים ולחידוש הטיסות אל ישראל וממנה. ד"ר אשר שלמון, מנהל המחלקה ליחסים בינלאומיים במשרד הבריאות, אמר בוועדת הקורונה כי חובה על שתי המדינות לאסור את ההתקהלות המסורתית בראש השנה באומן.

"עמדתנו המקצועית היא שאסור לאפשר לאירוע להתרחש בשל ההתכנסות של 30,000 איש על רחוב וחצי, הדרך היחידה לעצור את זה היא שהרשויות באוקראינה ינקטו את הפעולות המתאימות", אמר שלמון בדיון בכנסת.

בנוגע למתווה לפתיחת השמיים אמר ד"ר שלמון כי "מסד הנתונים שלנו מחמיר, ומצב התחלואה שלנו הוא פי עשרה מהסף של מדינה ירוקה, ויש לנו עוד דרך ארוכה לעשות. איננו ממציאים הגדרות לישראל, אך בגלל הגדרות האיחוד האירופי איננו יכולים להיכנס למדינות האיחוד.

''אנו מגבשים מתווה לכניסת תיירים לישראל ממדינות ירוקות, ובקבינט הקורונה הקרוב יוצג מתווה לנסיעת ישראלים. כניסת ישראלים ממדינות אדומות לישראל – היא רק לאחר 14 יום בידוד", הבהיר.

כאמור, הדיון בוועדת הקורונה עסק במתווה לפתיחת השמיים ולחידוש הטיסות אל ישראל וממנה. איתן בן דוד, המשנה לראש המטה לביטחון לאומי, אמר בדיון כי "השמיים פתוחים ומעולם לא נסגרו, כמובן לפי כללי משרד הבריאות. מצב התחלואה בישראל אחד מהגבוהים בעולם ביחס למספר התושבים, והיא מוגדרת "מדינה אדומה". לכן רוב מדינות העולם לא מכניסות ישראלים או דורשות בידוד הרמטי''.

בן דוד סיפר כי גובש ''תו כחול'' להפעלת נתב"ג וחברות התעופה הנוסעות לישראל וממנה, אך בגלל מצב התחלואה הוא טרם הופעל. ''מתווה התעופה יובא בימים הקרובים לקבינט הקורונה, ומקווה שנהיה עם בשורות טובות".

נציג המל''ל סיפר כי המתווה יאפשר לישראלים לצאת למדינות ירוקות, כ-10 מדינות נכון להיום, וישראלים שיצאו למדינות אלו ויחזרו – לא יהיו חייבים בבידוד. ''לא בטוח שיש צורך במעבדה בנתב"ג'', אמר בן דוד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו