מוזיאון הטבע התנ"כי קובי פינקלר

קם לו אדם באמצע החיים ומקדיש חייו לבעלי החיים המקראיים. שמו של האיש לא מוכר לרובינו הרב דר' נתן סליפקין, מבית שמש, עולה חדש ותיק, שמכיר את כל בעלי החיים המקראיים לפי צורתם, מראיהם ותכונותיהם.

הרב והשופרות
הרב והשופרות צילום:קובי פינקלר

במשך השנים אסף הרב מאות בעלי חיים וכך יצר מפגש בלתי אמצעי עם בעלי חיים והיכרות מעמיקה עם עולם בעלי החיים המוזכרים במקורות היהודיים השייכים לטבע הישראלי. כל זאת, במתחם ענק ומרהיב, מקורה וממוזג, המחולק למספר גלריות.

במוזיאון תצוגה מגוונת של יונקים, ציפורים, זוחלים, דו-חיים וחרקים המוזכרים במקרא ובתלמוד, ומגוון מוצגים השייכים לעולם החי. כמו כן, יש במקום אוסף-חי עשיר של זוחלים, דו-חיים ויונקים הקשורים ליצורים המוזכרים בתנ"ך.

טבע תנכ"י
טבע תנכ"י צילום:קובי פינקלר

בין המוצגים הקשורים לרקע היהודי ניתן למצוא אוסף מרשים של שופרות, קונכיות וביניהן גם חלזון הארגמן ומוצגים שונים הממחישים את נושא הכשרות.

הביקורים במוזיאון הינם במסגרת סיורים מודרכים וחווייתיים, בהם ניתן גם לחוש וללטף חלק מבעלי החיים. במהלך הסיור נחשפים לתכנים ייחודיים, כמשמעותם וזהותם של בעלי החיים המקראיים, מגוון בעלי החיים השייכים לנופי הארץ, וערכים שונים המשלבים את המשפט היהודי ואת בעלי החיים.

טבע תנכ"י
טבע תנכ"י צילום:קובי פינקלר