יד לאחים: מורים מופנים לחומרי מיסיון

מורים שנכנסו לאתר משרד החינוך כדי לקבל חומרי העשרה בתנ"ך הופנו לאתר של חברה מיסיונרית המטיפה מסרים סמויים.

ערוץ 7 , י"ד באב תש"פ

הקישורים לסרטונים באתר משרד החינוך
הקישורים לסרטונים באתר משרד החינוך
יד לאחים

מורים רבים שנכנסו לאתר משרד החינוך כדי להתעדכן בחומרי לימוד בתנ''ך, נדהמו לראות כי בין יתר המקומות שאליהם מפנה האתר להעשרת החומר, נמצא אתר מיסיונרי של כת נוצרית.

מי שרצה ללמוד עוד על מגדל בבל, עקדת יצחק, קבלת הבכורה של יעקב ופתרון חלומות יוסף, נתקל בהטפה מיסיונרית בוטה ומפורשת על האמונה הנוצרית. בנוסף הופנו המורים באותו הדף לסרטוני הטפה מיסיונריים-נוצריים.

במחלקה להצלה ממיסיון ב"יד לאחים" הזדעזעו לראות את שיתוף הפעולה בין המשרד לבין הגוף המיסיונרי שככל הנראה נעשה בתום לב ומיהרו לשגר מכתב בהול לסגן שר החינוך מאיר פרוש בדרישה להביא להפסקת שיתוף הפעולה הזה.

במכתב נאמר בין היתר "'החברה להפצת כתבי הקודש' הינה גוף מיסיונרי הפועל שנים רבות להפצת חומרי הטפה מיסיונריים ואשר רבים חללים הפילה, למרבה הצער".

גורמים ביד לאחים אומרים כי המקרה הזה מוכיח שדרכי הרמייה של המיסיון הנוצרי ממשיכות לתעתע באזרחי ישראל. "המיסיון ממשיך להצניע את השתייכותו לנצרות ובמקום זאת משדר מסרים יהודיים שמשווים לו אצטלה תמימה. כמי שמטפל גם בילדים ונערים שנחשפו לתעתועי המיסיון הנוצרי והמירו את דתם לנצרות או עמדו לעשות זאת אחרי שנחשפו למניפולציות שלו, אנו נחרדים מהמחשבה מה היה קורה אם מורים היו מעבירים את החומר לתלמידיהם ואלו היו נופלים ברשת המיסיונרית''.

בארגון תמהים על משרד החינוך. "מצד אחד מונעים ממיליוני ילדים את ערכי הנצח של עמנו, מצד שני חושפים אותם לערכי הנצרות - דת שרדפה את עמנו. אי אפשר להשלים עם זה".

משרד החינוך מסר בתגובה, "במהלך השנים האחרונות אנו מנגישים לבתי הספר חומרי לימוד חדשניים וחווייתיים ובכלל זה סרטונים מעולמות תוכן מגוונים... באשר לסרטונים של 'החברה לכתבי הקודש בישראל' מצויים הם בבדיקה".