בשורה לחקלאי המושבים

החוק לתוכנית לסיוע הכלכלי בעקבות נזקי הקורונה תוקן ומעתה כלל החקלאים החברים באגודות שיתופיות יהיו זכאים גם הם לפיצוי.

ערוץ 7 , י"ד באב תש"פ

חקלאות
חקלאות
צילום: ISTOCK

תוקן החוק לתוכנית לסיוע הכלכלי בעקבות נזקי הקורונה ומעתה חקלאים שהם חלק מאגודה שיתופית יוכלו לקבל פיצוי על נזקים שנגרמו להם במסגרת המשבר.

החוק תוקן לאחר פניית תנועת המושבים ופגישת מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח עם מנכ"לית משרד האוצר, קרן טרנר וסמנכ"לית רשות המיסים, מירי סביון.

במסגרת התיקון לחוק הוחלט כי מגבלת איחוד העוסקים תעלה מ-20 מיליון שקל ל-100 מיליון שקל ובהמשך אף ל-400 מיליון ש"ח.

עו"ד יפרח אמר: "אני מודה לשר החקלאות, אלון שוסטר שיזם עבורנו את הפגישה, לשר האוצר, ישראל כץ ולמנכ"לית משרד האוצר, קרן טרנר אשר קיבלו החלטה נכונה וראויה לפצות את החקלאים במגזר המושבי הפועלים במסגרת איחוד עוסקים. אנו נמשיך לפעול ללא לאות לחיזוק זכויותיהם של חברי המושבים והחקלאים בכל רחבי הארץ".

בהתיישבות העובדת כיום ישנם עשרות אלפי עוסקים, החברים באגודות שיתופיות, הנרשמים יחדיו במסגרת "איחוד עוסקים" ומדווחים יחדיו את דיווחי המע"מ.

אולם, כל אחד מהעסקים (נישום) החבר באיחוד העוסקים עומד בפני עצמו ומשלם את המיסים ישירות לרשות המיסים. מצב זה הוביל לפגיעה בכל בעסקים אלה אשר מופלים לרעה ביחס לשאר העובדים והעצמאיים במשק.

מתנועת המושבים נמסר: "קראנו לתקן את העיוות הזה באופן מיידי, שכן זכותם של חברי ההתיישבות העובדת הפועלים במסגרת איחוד עוסקים להיות זכאים להטבות הכלולות במסגרת הנחיות הפעימה השלישית כשאר אזרחי המדינה, אין כל הצדקה להפלייתם ואין כל מניעה ממשית מפני תיקון ההסדר בהתאם".

השבוע, כאמור, תוקן החוק ומעתה כלל החקלאים שהם חלק מאגודה שיתופית יוכלו לקבל פיצוי על נזקים שנגרמו להם במסגרת המשבר.