מפרסמת ההסתה: ישראלית שגרה בחו"ל מזה זמן

פרופיל הפייסבוק "dana ron" שפרסם דברי הסתה נגד נתניהו מופעל על ידי תושבת חוץ, שאינה מתגוררת בישראל מזה זמן רב, כך מגלה המשטרה.

ערוץ 7 , י"ד באב תש"פ

מפרסמת ההסתה: ישראלית שגרה בחו"ל מזה זמן-ערוץ 7
צילום המסך שפרסם נתניהו
צילום מסך

במשטרה מדווחים הערב (שלישי) על תוצאות ראשוניות של החקירה שנפתחה בעקבות התלונה שהגיש בשבוע שעבר ראש הממשלה נתניהו בגין הסתה נגדו ברשת החברתית פייסבוק.

"עם היוודע דבר קיומו של פרסום בפייסבוק הקורא לפגיעה בראש הממשלה, תחת שם המשתמש 'dana ron', נפתחה ביחידת הסייבר בלהב 433 בדיקה לאיתור החשודים, באישור המשנה לפרקליט המדינה, נוכח העובדה שמדובר בביטוי המעלה חשד לעבירה של הסתה לאלימות", נאמר בהודעה.

במשטרה ציינו כי "לאחר ביצוע מספר פעולות חקירה עלה כי מי שעומדת מאחורי הפרסום היא תושבת חוץ, שאינה מתגוררת בישראל מזה זמן רב. משטרת ישראל, בתיאום עם פרקליטות המדינה, ממשיכה בהליך הבדיקה".

ראש הממשלה נתניהו הגיב להודעת המשטרה ומסר, "אני מודה למשטרת ישראל על איתור המשתמשת שהסיתה נגדי בפייסבוק ומקווה שימצו איתה את הדין. הסתה לרצח - מחוץ לתחום".

"אני אפילו לא מצפה להתנצלות מהתקשורת שטענה שמדובר ב'בוט' שאני הפעלתי, אבל אני כן מצפה ממנהיגי השמאל לפיד ועודה שיגנו את ההסתה הנוראית הזאת", צייץ נתניהו.

ביום חמישי האחרון שיגר עו"ד יוסי כהן, פרקליטם של בני משפחת נתניהו, מכתב תלונה לנצ"מ מוטי שיף, רמ"ח חקירות באגף החקירות של משטרת ישראל, בעקבות הפרסום המסית לרצח ראש הממשלה.

"היום פורסם בקבוצת פעילים בפייסבוק פרסום מזעזע ומפחיד הקורא במפורש לרצוח את ראש הממשלה", כתב כהן לנצ"מ שיף.

בהמשך ציטט כהן תגובה לפוסט אותה פרסם גם ראש הממשלה בחשבון הטוויטר שלו, ובה נאמר, "את ביבי צריך להוריד רק בכח.. דיקטטורים מזיזים רק עם כדור בראש!".

למכתב צירף כהן את צילום הפוסט המדובר, ובהמשך המכתב דרש כי לנוכח התגברות האיומים על ראש הממשלה "הנכם מתבקשים לנקוט לאלתר בצעדים תקיפים לשם חקירה מהירה ותקיפה של המפרסם והעמדתו לדין".

נציין כי הרשת החברתית פייסבוק הסירה מהרשת את החשבון "Dana Ron" אשר פרסם את התגובה המסיתה, זאת לאחר פרסום צילום המסך על ידי נתניהו ותהיות שעלו ברשת אודות האותנטיות של החשבון וזהות מפעיליו.

דוברת פייסבוק מסרה בתגובה, "מבדיקה שערכו הצוותים הגלובליים שלנו בחו״ל עולה כי החשבון המדובר הינו חשבון פיקטיבי ועל כן הוא הוסר לאלתר מן הפלטפורמה. כמו כן התגובה עצמה מפרה את המדיניות שלנו סביב קריאה לאלימות ועל כן הוסרה גם היא יחד עם הפרופיל באמצעותו היא נכתבה".