השרה מרב כהן: אין סיבה לוותר בנושא התקציב

השרה מרב כהן: אין שום סיבה שנוותר בעניין התקציב. אין שום היגיון בתקציב לחודשיים. אם הם (הליכוד) רוצה בחירות שיגידו את זה ישירות

ערוץ 7 , ט"ו באב תש"פ

השרה מרב כהן: אין סיבה לוותר בנושא התקציב-ערוץ 7
השרה מירב כהן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

השרה לשוויון חברתי מרב כהן מתייחסת הבוקר (רביעי) לסיכויי ההליכה לבחירות והמאבק הפנימי בקואליציה בין הליכוד למפלגתה, 'כחול לבן'.

להערכתה של השרה כהן ישראל אינה קרובה לבחירות, "אני לא חושבת שמישהו יילך למהלך כל כך קיצוני בעת כל כך קשה", היא אומרת בראיון לניב רסקין ב'חדשות הבוקר' (ערוץ 13).

באשר לסוגיית התקציב החד שנתי או הדו שנתי אומרת כהן כי ברור שאין כל היגיון באישור תקציב שבסופו של יום יהיה לחודשיים בלבד, עד סוף שנת 2020. "יש פה עניין עקרוני. מדינת ישראל זו לא בדיחה. לא מעבירים תקציב לחודשיים כשישראל צריכה יציבות כלכלית".

באשר לכוונותיו של ראש הממשלה וההערכות לפיהן הוא דורש תקציב חד שנתי על מנת להותיר בידיו את האופציה להליכה לבחירות, אומרת כהן כי אם זו שאיפתו עליו לומר זאת בבירור ובישירות. "אין סיבה שאנחנו נוותר בעניין הזה כי אז יימצא התירוץ התורן הבא שיאפשר לצד השני ללכת לבחירות".

"אם הם רוצים ללכת לבחירות שיבואו ויגידו את זה ולא יסתתרו מאחורי החלטות שאין להם שום היגיון כלכלי. איפה נשמע על תקציב לחודשיים. זה מגוחך לדבר על זה", דברי השרה כהן.