וירג'ין אטלנטיק
וירג'ין אטלנטיק צילום: רויטרס

חברת התעופה הבריטית וירג'ין אטלנטיק הגישה אתמול בקשה להגנה מפני נושים.

הבקשה הוגשה בארה"ב במסגרת הליך צ'פטר 15 שמטרתו לאפשר לחברה זרה להגן על נכסיה מפני הליך של הקפאת הליכים ובעקבותיה, כניסה לפשיטת רגל. וירג'ין היא חברת תעופה בריטית ובמקביל החברה מנהלת הליך משפטי בבריטניה.

החברה נימקה לבית המשפט בניו יורק כי היא חוותה ירידה של 89% בהיקף ההזמנות לעומת השנה הקודמת כאשר הרבעון השני של 2020 משקף רבע מהפעילות של החברה לעומת הרבעון השני אשתקד.

מדובר בחברה השנייה בקבוצה בבעלות המיליארדר ריצ'רד ברנסון, אחרי וירג'ין אוסטרליה, שמכריזה על פשיטת רגל בעקבות פגעי הקורונה.

דובר של וירג'ין אטלנטיק אמר: "כדי לקדם את ההיוון מחדש הפרטי של חברת התעופה, תוכנית הארגון מחדש של החברה עוברת הליך באישור בית המשפט במסגרת סעיף 26A של חוק החברות האנגלי מ-2006, כדי להבטיח את אישור הנושים הרלוונטיים לפני יישום התוכנית. עם התמיכה שכבר הושגה מרוב בעלי המניות, תוכנית הארגון מחדש וההיוון מחדש תיכנס לתוקף בספטמבר. אנחנו בטוחים בתוכנית".

וירגין אטלנטיק בישראל מגיבה להתרחשות: "נחדש טיסות בקו תל אביב-לונדון ב-6.9. חשוב לציין כי לא מדובר בהליך של צ'אפטר 11 אלא צ'אפטר 15 שאמור להגן על נכסיה של החברה כנגד נושים שרוצים להגיש נגדן תביעות או להקפיא את נכסיהן בארה"ב" .

החברה החלה לטוס לישראל לפני כשנה והפעילה טיסה יומית בין נתב"ג ללונדון. היא נאלצה להשעות את כל הטיסות באפריל בשל התפרצות הנגיף, וחידשה אותן בחודש שעבר.

וירג'ין אטלנטיק הכריזה בחודש יולי על חבילת סיוע עצמית בסך 1.6 מיליארד דולר, אך לא הגיע לסיכומים סופיים בעניין. כמו כן, החברה ביקשה ללא הצלחה סיוע ממשלת בריטניה, כשברנסון אף מציע את האי הפרטי שלו כעירבון.

בחודש מאי, הכריזה כי תפטר 3,000 עובדים ותסגור את פעילותה בנמל התעופה גטוויק בלונדון ותעביר אותה להית'רו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו