חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין נשאל ברדיו 103FM על הפוסט שפרסם, ובו הביע שמחה על הפיצוץ הגדול שאירע בלבנון.

"אם זה אנחנו, ואני מקווה שזה אנחנו, אז אנחנו צריכים להיות גאים בכך, ולייצר מאזן אימה. בכך שאנחנו מתחמקים מלהגיד שזה אנחנו - אנו מעמידים את עצמנו בצד האפל של המוסריות", אמר פייגלין.

לדבריו, "לכולנו מותר לשמוח על כך שזה התפוצץ בנמל ביירות ולא בתל אביב".

הפוסט המלא של פייגלין:

"לֹא הָיוּ יָמִים טוֹבִים לְיִשְׂרָאֵל כַּחֲמִשָּׁה עָשָׂר בְּאָב וּכְיוֹם הַכִּפּוּרִים"

משנה זו של רבן גמליאל קיבלה אתמול משמעות אקטואלית...

לכבוד "חג האהבה", קיבלנו "מופע פירוטכניקה מרהיב" בנמל בירות.

אתם לא באמת מאמינים שזה היה איזה מחסן מבולגן של דלקים - כן...? אתם מבינים שהגיהינום הזה היה אמור ליפול עלינו בתוך גשם של טילים?!

יש לי מעט ניסיון עם חומרי נפץ. הפיצוץ הגדול ביותר שנטלתי בו חלק היה של 2.5 טון ט.נ.ט.
מה שראינו אתמול בנמל בירות היה הרבה יותר גדול. אפקט ההרס (בלי הקרינה) היה של מיני פצצה גרעינית.

מעניין שכשאיינשטין פנה לרוזוולט והיסב את תשומת ליבו לאפשרות הפיסיקלית של ייצור פצצת אטום, הוא הסביר לו כי מדובר בפצצה שתהיה מסוגלת להשמיד לבדה נמל בינוני...

עכשיו שימו לב, בעיקר בתמונות מכיוון הים, לוואקום האדיר במרכז הפיצוץ, ששאב לתוכו את מי הים והרים - פטריה דמויית פיצוץ גרעיני.

כבר שנים שאני מתריע כי הנסיגה מלבנון והמאזן האסטרטגי החדש מול החיזבאללה ( "תודה" לארבע אמהות', "תודה" לשלי יחימוביץ', וכמובן "תודה מיוחדת לאהוד ברק), הכניסו את ישראל למאזן אימה שהוא שווה ערך לפצצה גרעינית בידי ארגון הטרור שעל גבולנו הצפוני.

אז נכון שאת האפקט הנורא של הקרינה אין שם, אבל! זה מפוזר על ראשי נפץ מדוייקים של כ- 200,000 טילים שיודעים להגיע לכל נקודה אסטרטגית בישראל.

אז תמשיכו לחגוג את הנסיגה מלבנון ואת הסיכון המטורף שאליו הכנסתם את ילדיכם וילדינו - נרטיב ה"חוכמה" הגדולה הזו, בוודאי מועיל יותר מאשר הכאה על חטא.

אבל תעזבו... היום ט"ו באב הוא יום של שמחה - ותודה אמיתית וענקית לאל ולכל הגאונים והגיבורים באמת (!) שארגנו לנו את החגיגה הנפלאה הזו לכבוד יום האהבה.

תיעוד: זירת הפיצוץ בביירות REUTERS