ועדה חדשה בראשות רועי פולקמן תבחן את תחום השידורים בישראל

השר הנדל: שוק התקשורת נמצא במשבר מתמשך, ולרגולציה יש חלק גדול בכך. זה מצריך מאיתנו חישוב מסלול מחדש לגבי כלל הנחות היסוד.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו באב תש"פ

רועי פולקמן
רועי פולקמן
צילום: יוסי אלוני

שר התקשורת יועז הנדל מינה את חבר הכנסת לשעבר רועי פולקמן לעמוד בראש ועדה לבחינת תחום השידורים בישראל, תרכז את עבודת המטה שנעשתה עד היום בתחום, תעדכן אותה, ותמליץ על השינויים הנדרשים ברגולציה.

עם כניסתו לתפקיד הצהיר שר התקשורת כי שוק השידורים נדרש לשינויים מרחיקי לכת, וכי הרגולציה שמתאימה לשנות ה-90 חייבת להשתנות.

גופי הרגולציה לא תואמים את הצרכים הקיימים. בשנים האחרונות חווה שוק השידורים שינוים באופן אספקת וצריכת שירותי התוכן, מעבר לצריכת תכנים המועברים על גבי רשת האינטרנט, שינויים במבנה ההכנסות של גופי השידור המסורתיים מפרסום, כניסת שחקנים חדשים לשוק התוכן והשידורים והתפתחויות טכנולוגיות רבות שתומכות ומאיצות את השינוי בשוק.

הוועדה תעסוק בשלל נושאים, ביניהם יצירת גוף רגולציה אחיד לכלל הגופים המשדרים, מיקוד הרגולציה, הגנה על יצירה מקומית איכותית, בחינת האסדרה הראויה על הפקה ושידור חדשות, בחינת האסדרה הראויה על הסדרי הבעלויות בשוק השידורים.

השר הנדל אמר כי ״שוק התקשורת נמצא במשבר מתמשך, ולרגולציה יש חלק גדול בכך. זה מצריך מאיתנו חישוב מסלול מחדש לגבי כלל הנחות היסוד.

״מדובר בשוק ארכאי שהכללים להפעלתו נכתבו בעידן אנאלוגי. העולם משתנה, ועמו תשתיות ותוכן השידורים. הגענו למצב בו במקומות בהם לא צריכה להיות רגולציה יש עשרות מכשולים ובמקומות בהם נדרשת אסדרה השוק פרוץ לרווחה.

״ניסיונו של חה"כ לשעבר רועי פולקמן יהיה לו לעזר בהבנת המציאות ובהגשת המלצות ברורות, מהירות וישימות", הוסיף הנדל.