עו"ד פלילי - זה שיעמוד לצדכם בבית משפט

העצה הנכונה ביותר עבור אדם אשר הואשם בפלילים, היא להתייעץ עם עו"ד פלילי לפני תחילת החקירה במשטרה. לא משנה באיזה סוג חקירה מדובר

תוכן שיווקי , ט"ו באב תש"פ

עו"ד פלילי - זה שיעמוד לצדכם בבית משפט-ערוץ 7
עורך דין פלילים
FREEPIK

בין אם מדובר על חקירה בתחנת המשטרה השכונתית, ביחידה הארצית בלהב 433, או ברשות המיסים, מע"מ או כל גוף אחר.

החשיבות של התייעצות והכוונה של עו"ד פלילי הינה מכרעת. לכל חשוד בפלילים כמה זכות לקבלת יעוץ לפני חקירה הידועה בכינויה "זכות ההיוועצות". חשוד, שמוותר על זכותו לקבל ייעוץ משפטי הולם, עשוי להסתבך ולגרום לנזקים שלא ניתן יהיה לתקנם בעתיד.

חשוב לדעת, הגרסה הראשונה שמוסר החשוד בחקירת המשטרה, עשויה לחרוץ את גורלו ולהשפיע על החלטתו של קצין המשטרה בשאלה האם לעצור או לשחרר את החשוד תחת תנאים מגבילים ואף על ההחלטה אם להגיש כתב אישום או לא.

ליווי של עורך דין פלילי בכל שלב המעצר הינו חשוב מאין כמוהו

חוקרי המשטרה, ינסו תמיד לשבור את רוחם של חשודים בפלילים. לעיתים באמצעות תנאי מעצר קשים, או הפעלת לחצים שונים והכל כדי לגרום לחשודים להודות בעבירות פליליות, בין אם ביצעו אותן ובין אם לא ביצעו. התפקיד של עורך דין פלילי הינו ללוות את החשוד לכל אורך הדרך ואף לבקרו בבית המעצר במידת הצורך ולהמשיך לייעץ עד לשחרורו המוחלט.

ככל שיקדים החשוד לשכור שירותי עו"ד פלילי, כך סביר להניח שמצבו ישתפר. זו הסיבה שייעוץ משפטי ע"י עו"ד המתמחה בפלילים כבר בתחילת החקירה הינו הכרחי, כך שהוא יגן וישמור על זכויותיו של החשוד בפלילים. למעשה עורך דינו של החשוד, הוא זה שמופקד על כך שהנאשם לא יפליל את עצמו, שמשטרת ישראל תבצע את החקירה מבלי לפגוע בזכויות החשוד ובכך לשמור על ניהול תקין של מערכת בתי המשפט וההליך הפלילי. מלבד הדאגה ללקוחותיו, עוה"ד הפלילי מבצע שירות חשוב למערכת בתי המשפט ובכלל גם לחברה הישראלית.

ההבדל המהותי בין המשפט האזרחי למשפט הפלילי

ישנו הבדל מהותי בין המשפט האזרחי למשפט הפלילי היות ואכיפת הדין הפלילי, מוטלת על מדינת ישראל אפילו אם הנפגע העיקרי מהעבירה הינו אדם פרטי. זו הסיבה, כי המשפט הפלילי מתנהל בין המדינה לבין הנאשם בעבירה פלילית. עורכי דין פליליים רבים צריכים לא אחת לקרוא תיגר ולהטיל ספק בחומר הראיות שמוצב בפני בית המשפט בהליך הפלילי.

לשם כך, יש לגבש קו הגנה מוצק ואחיד, לעשות לילות כימים בניתוח חומר הראיות, איסוף פסיקה והנחיות רלוונטיות ולמצוא את האסטרטגיה הנכונה שתוכיח לבית המשפט שלא ניתן להוכיח את אשמתו של הנאשם מעבר לכל ספק סביר. עורכי דין פליליים מובילים מוצאים אסטרטגיות משפטיות מבריקות שיסייעו להקלה בעונשם של לקוחותיו או השגת חפות מוחלטת.

הקריטריונים המנחים לבחירה מוצלחת של עו"ד פלילי

בחירת עורך דין פלילי הינה הנקודה החשובה ביותר. לפעמים, לקוחות מגיעים אל עו"ד המומחה בפלילים, דרך המלצות של חברים או מכרים.

לעיתים ממליצים מפנים לעורכי דין שאינם מתמחים בתחום המשפט הפלילי ובכך עלולים לגרום נזק לחשוד או לנאשם. יש לדאוג לבדוק את הרקע ממנו הגיע עורך הדין בטרם תסגרו על הייצוג, בין היתר באמצעות עיון באתר האינטרנט של המשרד והבנת תחומי הפעילות וההתמחות של עוה"ד הפלילי.

עוד חשוב להיפגש עם עורך הדין ולהרגיש אם ישנה כימיה ואמון ביניכם לבין עוה"ד הפלילי היות ושיתוף פעולה מלא ביניכם לבין עוה"ד הפלילי, הוא חשוב ומכריע בהתנהלות התיק. יש להיות פתוחים מול עוה"ד ולא להשמיט אף פרט על מנת להבטיח שהעצה המשפטית שתקבלו תואמת למצב העובדתי.

מומלץ לבחור עו"ד פלילי כבר בשלב המוקדם ביותר של החקירה. למעשה ,על מנת להצליח במשפט או להפחית את העונש, יש לדאוג כי עוה"ד ילווה אתכם מהשלב הראשוני ולכל אורך הדרך, כך שיוכל להכין אתכם היטב לכל פגישה וחקירה אם במשטרה ואם בביהמ"ש.