עו"ד שמרון הגיש תביעה נגד משה יעלון

עורך הדין דוד שמרון תובע את שר הביטחון לשעבר משה יעלון על האשמות שהשמיע בתקשורת

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו באב תש"פ

משה יעלון
משה יעלון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מקורבו של ראש הממשלה נתניהו, עו"ד דוד שמרון, הגיש היום (רביעי) תביעת לשון הרע נגד הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר משה יעלון בגין דברים שאמר בריאיונות בתקשורת על פרשת הצוללות.

בכתב התביעה, טוען שמרון באמצעות עורכי דינו כי יעלון הוציא את דיבתו כמה פעמים כששב וחזר על הטענה ששמרון קיבל עמלות בעשרות מיליוני אירו ממכירת צוללות.

בכתב התביעה נכתב: "במשך תקופה ארוכה פרסם הנתבע ברבים האשמות שווא, כאילו התובע פעל באופן מושחת בקשר למה שמכונה 'פרשת הצוללות' וכתוצאה ממעשיו המושחתים קיבל לידיו עשרות מיליוני אירו, שחלקם, כך לפי דברי הדיבה של הנתבע, יועדו לראש הממשלה. מדובר בפרסומים שקריים וחסרי בסיס, המהווים לשון הרע באופן מובהק".

"חומרת הדברים מתעצמת נוכח מעמדו של הנתבע כרמטכ"ל צה"ל בדימוס, אדם ששימש שר ביטחון בממשלת ישראל, ומי שנתפש כאדם אמין בעיניי חלקים בציבור. כאשר דיברי הדיבה השקריים נאמרים על ידי אדם המתיימר להיות בעל מעמד, הרי שהם מתקבלים, לפחות אצל ציבור משמעותית, כעובדות ממש".

שמרון תובע מיעלון פיצוי על סך 567,515 שקלים וכן כיסוי הוצאות משפט ועורך דין. "שכר טרחתו של התובע לא כלל מעולם עמלות בסכום כלשהו בגין עסקת כלי השיט או צוללות מכל מין וסוג שהוא. התובע לא קיבל עשרות מיליוני אירו או מיליוני אירו בעניין הזה. התובע גם לא קיבל סכומים בסדרי גודל כאלה ממיקי גנור בקשר לכל עניין אחר", נכתב.

יעלון מסר בתגובה: ״תוך כדי דיון בכנסת להקמת וועדת חקירה לרכש כלי השייט והצוללות מ׳תיסנקרופ׳, מתפרסם שעו״ד דוד שמרון, המעורב בפרשה עד צוואר, הגיש תביעה נגדי בנושא. כך מתנהגת כנופיית פשע. לא תפחידו ולא תרתיעו אותי מלהלחם על הוצאת האמת לאור. ביטחון המדינה אינו הפקר״.