שאלון השידוכים ששבר את הרשת

אתר "מוקצה" המציא שדכן וירטואלי שמתאים בין הרווקים והרווקות תוך מספר דקות בדרך לחתונה המיוחלת. מאות נרשמו תוך שעות ספורות.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ט"ו באב תש"פ

השדכן הוירטואלי: 90%
השדכן הוירטואלי: 90%
צילום: מוקצה

לרגל ט"ו באב, אתר התוכן לדתיים 'מוקצה' השיק אתמול (שלישי) שדכן וירטואלי אוטומטי וחינמי שהפך במהרה להצלחה מסחררת.

למעלה מ-400 רווקים ורווקות נרשמו תוך זמן קצר לשדכן הוירטואלי שלא מכיר בין בני זוג לפי הנתונים אותם אנחנו רגילים לראות, אלא דווקא לפי הבחירות קטנות שכולנו עושים ונראות לפעמים חסרות כל משמעות.

"הקורונה גרמה לכך שיהיה קצת קשה יותר לצאת לדייטים, או להכיר סתם אנשים במפגשים חברתיים", אמר לערוץ 7 אור אסולין, שותף ב'מוקצה'. "חשבנו על מיזם שיעזור לרווקים להיפגש, ואיכשהו הגענו לרעיון של שידוך שיתאים פרטנרים אחד לשני לפי האהבות הקטנות של החיים".

אסולין הסביר איך עובד השדכן. "במקום לשאול רווקים את השאלות הרגילות של איפה הם למדו ומה הם עושים בחיים, יצרנו שאלון שבוחן את היום-יום. מה אתם מעדיפים: אייס קפה או הפוך? הארי פוטר השלישי או השביעי? איך אתם אומרים - ארטיק או קרטיב?".

במידה ובין רווק לרווקה נמצאה התאמה, על פי התשובות שענו, של למעלה מ-90%, יקבלו אותם רווקים או רווקות לינק דרכו הם יכולים לשלוח הודעת וואטסאפ לצד השני איתו התגלתה ההתאמה.

השדכן הוירטואלי קיבל את השם המתבקש: '90%'.

לדברי אסולין, "אתרי השידוכים הרגילים מתמקדים בדברים הגדולים, וכבודם במקומם מונח, אבל חשבנו ששאלות קטנות כמו 'לקחת או לשבת' חשובות בהרבה".

"במקום לשאול איך יראה שולחן השבת שלך, אנחנו שואלים אם יהיה עליו אבוקדו", אמר. "הרעיון עלה בהתחלה חצי בצחוק, אבל בסופו של דבר כשחושבים על זה, הדברים הקטנים האלה הם באמת מה שיוצר את מהלך החיים ומלווה את הזוגיות כמעט בכל רגע לאורך השנים".

במוקצה טוענים כי שאלון שמצא התאמה בין 2 אנשים מוכיח כי כבר יש להם המון במשותף. "אנחנו סומכים על אנשים כל כך דומים שיצליחו לקחת את זה מכאן", דברי אסולין.