נאום סוער של ראש הממשלה
נתניהו לאופוזיציה: אל תתנשאו על העם

ראש הממשלה בנימין נתניהו ענה במליאה לחברי הכנסת מהאופוזיציה וטען כי השמאל לא קיבל את הבחירה הדמוקרטית של העם. צפו

ערוץ 7 , ט"ו באב תש"פ | עודכן: 19:24

ראש הממשלה בנימין נתניהו ענה אחר הצהריים (רביעי) במליאת הכנסת לחברי האופוזיציה שיזמו דיון תחת הכותרת 'קריסת השירותים החברתיים'.

"שמעתי את טענות הסרק של האופוזיציה. שמעתי טענות של אנשים שטענו למה פתחתי את המשק - אחרי שהם קראו לפתוח ואמרו שהקורונה זו המצאה. גם אם הייתי מביא חיסון לקורונה ושלום עולמי הייתם שואלים כאן למה רק עכשיו", אמר נתניהו לחברי האופוזיציה.

"אני מבקש לומר לחברי בשמאל, אתכם העובדות לא מעניינות. אצלכם בשמאל – הכל פוליטי. הקורונה פוליטית, הכלכלה פוליטית, וגם ההפגנות פוליטיות. הן מאורגנות על ידי ארגוני השמאל, ממומנות על ידי קרנות השמאל ומקבלות תמיכה חסרת פרופורציה מתקשורת השמאל. לוקחים רבע מנדט של השמאל ומציגים את זה כהפגנות של המונים. פייק ניוז בשידור חי", הוסיף.

"השדרנים משדרים משם בעיניים נוצצות. שדרנים של תוכניות בוקר משתתפים בערב בהפגנות. תקשורת מגוייסת ומגייסת. אומרים לנו שהפגנות השמאל "ספונטניות". אלה ההפגנות "הספונטניות" הכי מאורגנות אי פעם. הפגנות שמאורגנות ממלונות פאר ומגדלי צמרת".

ראש הממשלה האשים כי "בהפגנות השמאל של האופוזיציה אין גבולות. יש שם ביזוי סמלי מדינה, יש קריאות לרצח של ראש הממשלה ובני משפחתו בכל יום, וכאילו זה לא מספיק – יש שם מיצגים מיניים, וולגריים, מבישים, נגדי רעייתי. שפל המדרגה. אף אחד מכם לא יצא נגד זה! אתם לא מתביישים? מישהו מכם היה מקבל זאת אם היו עושים זאת לרעיות שלכם, לבני המשפחה שלכם? אף אחד מכם לא גינה את הדברים הגסים והבזויים האלה, לא מנהיגי השמאל לפיד ועודה, לא ארגוני הנשים. כלום".

נתניהו אמר עוד, "במדינות רבות בעולם האופוזיציה מתגייסת למאבק בקורונה לצד הממשלה. בישראל זה הפוך. כשאנחנו נלחמים במחלה, השמאל נלחם בממשלה".

כדוגמה להתנהלות הבלתי הוגנת כלפיו הביא נתניהו באופן מפתיע את ההתנתקות. "מתי בכלל נתתם לגיטימיות לראש ממשלה מהימין? אף פעם לא קיבלתם את בחירת העם. את הכרעת העם. זה לא רק נגדי אישית, זה קודם כל נגד הציבור העצום שאני מייצג. ראינו את ההתגייסות של השמאל והתקשורת לפני 15 שנה בהתנתקות".

"בהתנתקות הקטנתם מחאה ימין עצומה והיום אתם מנפחים מחאת שמאל קטנה. בהתנתקות הפגינו מאות אלפים ועכשיו בקושי רבע מנדט. היום מתלוננים שהמשטרה מגבילה את ההפגנות. איזה שטויות. מביאים כמה אוטובוסים שרוצים, אבל אז בהתנתקות עצרו מאות אוטובוסים וחסמו אותם בדרך להפגנות. לא נתנו להם בכלל להגיע", טען נתניהו.

לדבריו, "אני לא מגביל שום הפגנה ליד מעון רה"מ. אבל יש מי שכן הגביל אותן. בית המשפט. בזמן הפגנות הימין נגד תוכנית אוסלו, ליד רחוב בלפור, קבע בית המשפט את הדברים הבאים: "נתונה לעותרים הזכות החוקתית לקיים הפגנה ליד ביתו של רה"מ. זכות זו אינה מוחלטת. יש לאזן אותה עם הזכות לפרטיות של רה"מ, בני ביתו ושכניו. כן יש לאזנה משיקולים של שלום הציבור". מי היה בראש ההרכב שקבע זאת? כבוד השופט אהרון ברק. בפסק הדין השופט ברק הגביל את ההפגנות ל-500 איש, הגביל את משך האסיפה מ19:30-21:00. שעה וחצי. מערכת ההגברה תוגבל לאסיפה של 500 איש. מה נשתנה מאז? זה אותו בג"צ, אותה משטרה, אותו מעון רה"מ, אותו רחוב בלפור, אותן רחובות ליד, אותה כיכר פריז. מה נשתנה? ראש הממשלה השתנה. מה שהיה אסור אז נגד ראש ממשלה מהשמאל, מותר היום נגד ראש ממשלה מהימין. חוק אחד לשמאל, חוק אחד לימין. צביעות".

ראש הממשלה המשיך למתוח ביקורת על התנהלות האופוזיציה. "אל תתנשאו על העם. אל תתיימרו לדבר בשם העם. חבר הכנסת לפיד, אל תבנה על הפגנות השמאל שלך, של איימן עודה ואהוד ברק. אל תתפור חליפות. איימן עודה אמר פה במליאה היום שאני "מחבל". השותף שלך קורא לי מחבל. התומך בטרור קורא לראש הממשלה "מחבל". אותו שותף שהשתתף בוועידה עם חמאס בחודש שעבר".

"את וירוס הקורונה ננצח. את וירוס השנאה שלכם רק אתם יכולים לרפא. תפסיקו לתת גיבוי לקיצוניות, להסתה, לקריאות לרצח. תגנו אותם כאן ועכשיו", דברי נתניהו.

את נאומו פתח בתגובה לפיצוץ בלבנון ולהצעת הסיוע מצד ישראל. "אני שולח בשם ממשלת ישראל, תנחומים לעם בלבנון. הם חוו אסון גדול מאוד ואנחנו ערוכים להושיט סיוט הומניטרי, כבני אדם לבני אדם. זו הדרך שלנו, כפי שעשינו במשבר ההומניטרי בסוריה. כפי שהצענו לעם האיראני בעת רעידת אדמה. אנו מבדילים בין המשטרים לבין העמים".

במהלך הדיון נקראו קריאות ביניים רבות לעבר ראש הממשלה והיו"ר יריב לוין קרא לסדר את חברי הכנסת והוציא מהדיון את חברות הכנסת תמר זנדברג, יוליה מלינובסקי והיבא יזבק מהאופוזיציה ואת מאי גולן מהקואליציה.