ראש העיר ירושלים משה ליאון שוחח היום (רביעי) עם הרב מני אבן ישראל שטיינזלץ, בנו של הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ המאושפז במצב קשה.

ליאון אמר כי זו העת להתפלל לשלומו ולרפואתו של יקיר ירושלים וחתן פרס ישראל למדעי היהדות הרב שטיינזלץ. "הרב שטיינזלץ הוא חלק מפסיפס ירושלמי יפהפה המשלב תורה עם ערכים, חדשנות עם מקוריות", אמר.

"הוא חשוב לירושלים" הוסיף. "הוא חשוב לעם ישראל. בשם חברי מועצת העירייה ובשם תושבי העיר אנחנו מאחלים לרב רפואה שלמה ובריאות איתנה".

הרב עדין שטיינזלץ בן ה-83 אושפז במצב קשה בבית החולים שערי צדק. אתמול פורסם כי חלה החמרה במצבו. הוא סובל מדלקת ריאות ומאושפז כשהוא מורדם ומונשם.

משפחתו של הרב מבקשת להרבות בתפילות: "אבא שלי נלחם במקרה קשה של דלקת ראות (שאינו קשור לקורונה) וסובל מהידרדרות הערב", כתב בנו מנחם אבן-ישראל, "אנא הזכירו אותו במחשבותיכם ובתפילותיכם. מי ייתן שנזכה שישוב לבריאות שלמה, בעזרת ה'. אנא שאו תפילה ופרק תהלים עבור אבא, הרב עדין בן רבקה לאה".

אתמול התקיימה תפילה בכותל עבורו, והיא שודרה בשידור ישיר באמצעות הזום.

הרב שטיינזלץ הוא נשיא ישיבות מקור חיים וישיבת תקוע, ופרשן התלמוד בצורה השווה לכל נפש. בשנת 88' זכה בפרס ישראל, ולאחר מכן בעיטור הנשיא ובאות יקיר ירושלים בשנת 2017. לפני כ-4 שנים לקה בשבץ ומאז ניטל ממנו דיבורו.

לקריאת תהלים עבורו לחצו כאן.