הודו: המשלחת הישראלית השלימה את יעדה

המשלחת אספה יותר מ-20 אלף דגימות במטרה לנסות ארבע טכנולוגיות לזיהוי מהיר של נגיף הקורונה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ט"ו באב תש"פ

הודו: המשלחת הישראלית השלימה את יעדה-ערוץ 7
בני גנץ במהלך השיחה עם המשלחת בהודו
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ גבי אשכנזי קיימו היום (רביעי) שיחת זום עם משלחת מפא"ת ומשרד החוץ להודו הצפויה לחזור ארצה אחרי שהשלימה את יעדה – איסוף של יותר מ-20 אלף דגימות בתוך 9 ימים, עבור השלבים הסופיים בניסוי להשגת טכנולוגיות מתקדמות לאבחון מהיר של קורונה.

חברי המשלחת סיפרו לשרים כי הקימו בעיר דלהי 6 מתחמי בדיקה לדגימת קורונה ושתי מעבדות לריכוז הנתונים, על מנת לנסות באופן המהיר ביותר 4 טכנולוגיות לזיהוי קורונה – ניתוח גלי קול, בדיקת ינשוף (זיהוי מבוסס גלי טרה-הרץ), זיהוי איזותרמי ובדיקת חומצות פוליאמניות.

שר הביטחון בני גנץ אמר, "המסע הזה טרם הסתיים, נסכם אותו כשיהיה לנו פיתרון, אבל זוהי גאווה ציונית, טכנולוגית, מבצעית וביטחונית בהיכולת לחשוב ולייצר פעולה מרשימה. אנחנו צריכים מערכות שיאפשרו חיים עם שגרת קורונה והפיתרון הזה יכול להוות כלי מודיעיני רפואי חשוב. כשאין לך מודיעין אתה נותן מכות בכל מקום ולא רק איפה שצריך ומאבד בכך זמן יקר מפז. אני מודה לחברי המשלחת ומקווה שנביא בקרוב בשורות חשובות בעזרת הממצאים שאספו".

שר החוץ גבי אשכנזי הוסיף, "המשלחת היא דוגמא יוצאת דופן לשיתוף פעולה שקודם כל תורם למלחמה בקורונה, מדובר בהצלחה שהיא חוצת משרדים ויבשות. אני מודה לצוותים ומזכיר שלפעילויות מסוג זו יש גם השפעה מדינית חשובה. בנוסף, צריך גם להודות לכל אנשי הטכנולוגיה שנשארו מאחור אך תרומתם לא פחות חשובה".