היהודים באים לכותל ומבקשים משיח

אני לא שוטר של אלוהים, אך מפריעה לי ההרגשה הלא נעימה, צורבת, משפילה, כאשר רומסים את הדברים שהכי קדושים בעיניי.

עידו שטיינר , ט"ז באב תש"פ

היהודים באים
היהודים באים
צילום: מתוך התאגיד

כחלק ממאמציי להרבות אהבה וחיבור בחודש זה שלחתי בקשת חברות לשלושה אנשים בפייסבוק. בחרתי בהם לפי התמונה. שלושתם היו גברים, ולשלושתם היה כיסוי ראש.

אדם מחפש להתרחב והמקום הכי טבעי זה לחפש את החיבור החדש (לעצמי דרכו) זו הסביבה הדי מוכרת.

אני שומע בימים האחרונים את המחאה ברשת נגד התכנית "היהודים באים", או יותר נכון לומר נגד - המוחות - או עוד יותר נכון לומר - הדעות - של האנשים מאחורי התכנית.

יש גם אצלי איזה קו ברור שאסור לעבור אותו. אם ננתח את זה רגע, מה שבאמת מפריע לי זה לא הקו שנחצה, אני לא שוטר של אלוהים, אלא ההרגשה הלא נעימה, צורבת, משפילה, מקטינה ורומסת את הדברים שהכי קדושים בעיניי.

כמו שבעיני זו תהיה השפלה נוראה לעשות קומדיה מזלזלת וקיצונית מחטיפת ילדי תימן או ממרד גטו ורשא, האיפשור של אלו שיושבים על השיבר לתת במה כה מכובדת (4 עונות כ-56 פרקים!) לסדרה שבזה לערכי העם היהודי היושב בישראל ארצו ודמויות ההוד שלו ולרסק את כל הכבוד וההדר שרחשו להם סבות סבותינו ואבות אבותינו במשך אלפי שנים - לעניות דעתי - הוא עוול שפוגע במאות אלפי ישראלים, אם לא הרבה יותר. שמשלמים על זה.

מצד שני אני רואה את הכותל; חדרים חדרים. הכל קטן, הרמטי. איפה כל המרחב של רחבת הכותל שרק כשאתה עומד עליה אתה מבין מה נקרא לנשום אויר צח מלא הריאות. וכמה היית מכווץ עד עכשיו. ופה פתאום צמצומים ובדיקות וחששות ופחד. יא אללה.

אני מאוד מקווה ומתפלל שכמו שאני מנסה להבין אנשים שחיים אחרת ממני, כך גם הם מרגישים כלפיי
אנשים אחים אנחנו, בבלבול גדול, ואין לנו על מי להישען, לכולנו כואב וכל אחד צועק מהמקום שלו.

ההפגנות האלימות שהתחילו בכלל ממחאת האמנים, אלו שאוהבים לשתוק כי הם מפחדים לצעוק, והפכו למלחמת חרמה ב"דיקטטור שתפס את השלטון" מגבירים אצלי את החשש ממה שיכול ועלול להתפרץ פה. קשה להאמין שדברים הזויים יקרו עד שהם לא קורים. וקרו דברים.

ואז אני מבין שזה בכלל קשור למשיח, שביבי, יאיר לפיד, גנץ וכל היתר ששכחתי את שמם הם פה בתפקיד מוזר - פוליטיקאים, וכמה שהם לא יעשו וישתדלו, תמיד יזכרו להם את הדברים הרעים ויתפרו להם תיקים, לאלו שמתנדבים ונלחמים ומשנים, מישהו מוכן להסביר לי מה הם בכלל משנים?!

צריך שיבוא פה מישהו, אחלה גבר, שידע לעשות סדר, שיגיד לי שגם אני בסדר, ושאני לא צריך לראות אף אחד ממטר.

עידו שטיינר הוא מומחה שיווק דיגיטלי לאמנות, תרבות ומוזיקה יהודית. לפייסבוק של עידו שטיינר