פרופ' אריה אלדד
פרופ' אריה אלדד צילום: חזקי ברוך

פעילי מטות ערים והמטה הלאומי בליכוד פנו בימים האחרונים לח"כ לשעבר ותא"ל (במיל.) ד"ר אריה אלדד, שהיה חבר בוועדת החוץ והביטחון, בעקבות הראיון שערך ערוץ 7 עם בנו של ראש הממשלה המנוח אריאל שרון.

בראיון טען גלעד שרון כי מטרת ההתנתקות היתה לייצר צעד חיובי ביטחוני. לדבריו, טרום ההתנתקות היה בלתי אפשרי להילחם בטרור - כי היינו ריבונים בחבל עזה וכריבונים, אסור היה לנו להילחם בטרור.

לדעתו רק בזכות היציאה מגוש קטיף אפשר כעת להילחם בטרור.

ד"ר אריה אלדד שלל את הטענה לגמרי. "הרבה זמן לא שמעתי שטויות כאלה", אמר. לדבריו, "שום דבר לא מנע מאיתנו את המבצעים הצבאיים בעזה עד ההתנתקות להיפך - חובתו של הריבון היא להבטיח ביטחון. להילחם בפשע ובטרור. ממש כך אנו עושים ביהודה ובשומרון לילה לילה. שם אנחנו יכולים לשלוף רוצח ממיטתו".

"בעזה איננו יכולים אלא להפציץ או לשלוח טיל, להסתכן בפגיעה בחפים מפשע שחושף אותנו לביקורת בינלאומית על ביצוע פשעי מלחמה. הרי בדיוק בגלל זה מאיימים לקחת אותנו להאג", הוסיף אלדד.

הוא ציין כי "גלעד שרון 'שוכח' שאבא שלו הוביל את מבצע "חומת מגן" מול הרש"פ שמעמדה היה זהה בדיוק למעמד רצועת עזה לפני ההתנתקות (שטח A) כדי להדביר את הטרור".

15 שנים לעקירה: שיחה עם גלעד שרון

גלעד שרון סיפר בראיון לערוץ 7 כי אביו, ראש הממשלה המנוח, מעולם לא התכוון לוותר על יהודה ושומרון, אולם רצועת עזה ''הייתה גיהנום מאז ומעולם. כולם שכחו את התמונה של החיילים על ארבע מחפשים את השרידים של החברים שלהם, את משפחת חתואל. לא היה שם גן עדן. באותה תקופה רק התחילו את חפירת המנהרות. חפרו מנהרה מתחת למוצב אורחן, פוצצו אותה ונהרג חייל. זו הייתה רק ההתחלה.

"תאר לעצמך מנהרות מתחת לגן ילדים בנצרים, בכפר דרום, ברפיח ים במורג. את המחיר הזה הציבור הישראלי לא היה מוכן לשלם. בדמוקרטיה מתווכחים, מצביעים וממשיכים יחד. זה לא ש-8000 איש מחליטים בשביל שמונה מיליון".

גלעד שרון הדגיש: ''אני תומך גדול בהחלת הריבונות ביהודה ושומרון. חיי היומיום של אזרח לא יכולים להיות תלויים בקצין צבא. תפקידו של צבא הוא להילחם, לא להוציא היתרי בנייה. למה שבישוב עלי בית ספר יהיה בקראוונים כבר עשרות שנים? אי אפשר לבנות בית ולסלול כביש, למה? אלו אנשים טובים שמגיע להם לחיות כמו כל אדם במדינה. אני נגד לספח ולו פלשתיני אחד. אני לא רוצה תוספת של אויבים למדינה. את זה לא, אבל ריבונות בישובים? את זה צריך לעשות".