רזי ברקאי משמיץ את חנן פורת ז"ל

זוכרים את ה"פורים שמח" של חנן פורת אחרי הטבח של גולדשטיין במערת המכפלה? שאל העיתונאי הוותיק רזי ברקאי.

ערוץ 7 , ט"ז באב תש"פ

רזי ברקאי
רזי ברקאי
צילום: Flash90

העיתונאי הוותיק ומגיש תכנית הרדיו בגלי צה"ל "מה בוער" משתלח הבוקר (חמישי) ברב חנן פורת שנפטר לאחר מאבק במחלה קשה לפני תשע שנים.

ברקאי ניסה לקשר בין השמחה לאיד ברשתות החברתיות על האסון בביירות לבין הרב חנן פורת המנוח.

"זוכרים את ה'פורים שמח' של חנן פורת אחרי הטבח של גולדשטיין במערת המכפלה? פורת התנצל אח"כ ואמר שמדובר ברצח נתעב. איזו דרך עשינו מאז 1994? הפעם לא תהיה שום התנצלות", כתב ברקאי.

העיתונאי הוותיק זכה לתגובות סוערות ברשת בעקבות דבריו. העורך הראשי של ערוץ 7 עוזי ברוך השיב לו "רזי היקר, ה'פורים שמח' של חנן פורת אחרי הטבח הנורא הוא אחד השקרים הגדולים ביותר של התקשורת הישראלית. רשעות, איוולת ובורות. גם אחרי הפיגוע המזוויע בדיזנגוף בפורים 96 פתחנו שיחה ב'פורים שמח'. חג שמח, שלום רב מועדים לשמחה, או שבת שלום לא קשורים כלל לאירועי החדשות של אותו יום".

איש יחסי הציבור יהושע מור יוסף תושב עפרה השיב "רזי, אתה עיתונאי ותיק ומוערך. תמחק את הציוץ הזה. כל כלו שקר וכזב. חנן פורת, מנוחתו עדן, היה הומניסט אמיתי והנסיון להדביק לו שמחה על הטבח במערה הוא עלילת דם נוראית".

ציוץ נוסף של אביעד אברהמי "איזה ציוץ עלוב. מסית, מפלג, משסה, זורע שנאה, והכי חשוב - שקרי. אתה יודע שאתה משקר, אבל אתה מפמפם את הנרטיב השקרי הזה בשם פוליטיקה קטנה".

העיתונאי שמעון ריקלין כתב "אתה משקר. אתה יודע שאתה משקר. ואתה ממשיך לשקר. רק לא הבנת שהיום כבר אפשר להגיב ולומר בקול: תפסיק לשקר".

חברת הכנסת לשעבר שולי מועלם כתבה "רזי אתה יודע שזו היתה ממש עלילת דם ושפיכת דמו של חנן פורת. מציעה שתמחק את הציוץ ואל תהדהד את השקר הזה. געגועים למורי ורבי הרב חנן פורת, איש ישר ואוהב ישראל ענק".

אנליסט המידע נחמיה גרשוני-איילהו, צייץ בתגובה: "מה, רזי ברקאי משקר בלי בושה כדי להשמיץ ימנים?". המאייר אור רייכרט סיכם בשתי מילים את הציוץ של ברקאי "שקרן מלוכלך".

העיתונאי שלמה פיוטרקובסקי סיפר, "עולות לי דמעות בעיניים בכל פעם שאני רואה איך ממחזרים את עלילת השקר על חנן פורת. כל מי שהכיר אותו יודע שגם בימים הכי איומים של אוסלו הוא לא היה מעלה על דעתו להביע שמחה על טבח ערבים. כמה נבזות, כמה רשעות".