בדיון נחשף:
החלטת קבינט - התקבלה לפני שנה. ביצוע - אין

ועדת החוץ והביטחון תקיים בשבוע הבא דיון-המשך בנושא שטחי C והדרישה לסכל בפועל את התכנית הפלסטינית.

ערוץ 7 , ט"ז באב תש"פ

החלטת קבינט - התקבלה לפני שנה. ביצוע - אין-ערוץ 7
ח"כ צבי האוזר
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

בדיון שהתקיים לפני שבוע בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת בראשות ח"כ צביקה האוזר, נחשף לראשונה תוכנה של החלטת הקבינט בסוגיית שטחי סי, החלטה שהתקיימה בדיוק שנה לפני כן (ב 29/7/19).

השר לשעבר ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) מסר לחברי הועדה, כי בעת שכיהן כחבר הקבינט, התקבלה החלטה בדבר החלטה מדינית ברורה בנושא שטחי סי, וניתנו הנחיות לטיפול לגורמים הממשלתיים המופקדים על הנושא.

נציג המל"ל בדיון מסר לחברי הועדה, כי הקבינט החליט כבר לפני שנה שיש לסכל את ההשתלטות הפלסטינית על שטחי C, ושלצורך כך יש למנות פרויקטור מיוחד, לבצע עבודת מיפוי והערכת משמעויות של התכנית ולהציגה לקבינט. כמו כן הוחלט לפני שנה שעל מערכת הביטחון למסור מעת לעת עדכון סטאטוס לקבינט על הטיפול בבעיה.

לשאלת ח"כ איילת שקד הודה נציג המלל, שעד היום לא נמסר לקבינט שום מיפוי ושום סטאטוס, למרות שחלפה כבר שנה.

עוזר שר הביטחון להתיישבות, אבי רואה, מסר לוועדה כי עד היום לא מונה פרויקטור לנושא שטחי סי, ושלמעשה אין שום גורם בלשכת שר הביטחון שאחראי על הטיפול בנושא זה.

יו"ר הועדה ח"כ האוזר הבהיר כי הוא לא ירפה מהנושא, שלדבריו הוא בעל חשיבות לאומית ראשונה במעלה, כלשונו ויקיים דיונים לעתים קרובות על מנת לוודא שהממשלה פועלת בהתאם להנחיות ואכן מסכלת בפועל את התכנית הפלסטינית. דיון המשך נקבע כבר לשעות הבוקר של יום חמישי הבא.