ערבות לבני גנץ? "לא חתמנו"

יו"ר וועדת החוקה ח"כ אשר הבהיר כי יהדות התורה לא חתמה ערבות על ההסכם הקואליציוני מול בני גנץ. עם זאת אמר: "נהיה המבוגר האחראי"

מיכל לוי , ט"ז באב תש"פ

ערבות לבני גנץ? "לא חתמנו"-ערוץ 7
יעקב אשר
צילום: הלל מאיר/TPS

על רקע המשבר הפוליטי המתעצם הבהיר אמש יו"ר וועדת החוקה ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) כי יהדות התורה לא חתמה ערבות על ההסכם הקואליציוני מול בני גנץ.

"לא זוכר שמישהו בסיעה אצלנו חתם ערבות על ההסכם הקואליציוני", אמר בראיון שהעניק לרדיו 'קול ברמה'.

עם זאת, הבהיר כי אף אחד לא חושב שצריך ללכת לבחירות בגלל המשבר כביכול על התקציב ואמר כי "נהיה המבוגרים האחראים ונעשה הכל שלא יהיו בחירות".

בדבריו התייחס להגבלות החמורות הקיימות כיום על בתי הכנסת וטען כי לחלק ממקבלי ההחלטות אין כל רגישות כלפיהם.

"חלק מהאנשים שמחליטים על הגבלות בבתי הכנסת הם כאלה שהפעם האחרונה שהם היו בבית כנסת הייתה בבר מצוה שלהם. שר הבריאות אמר היום בדיון בוועדת החוקה שהוא מתכוון לעשות שינוי בנושא".

אשר לאפשרות של הטלת סגרים, אמר כי "אסור לחכות לסגרים. כל ראש עיר יכול לנהל את העיר ולעשות צעדים בתוך העיר שלו מתוך הכרות פנימית של העיר. הממשלה צריכה לדעת שאין דבר כזה לסגור עיר ע"י שליחת פקס, זה רק נזק בלי שום תועלת".

אשר התייחס אף לתקציב הישיבות הלוקה בחסר תקציבי חמור ואמר כי "תקציב הישיבות לא ירד מסדר היום שלנו אפילו לא ליום אחד, הרב גפני וראשי המפלגות עובדים על זה כבר כמה שבועות. הכסף הזה מגיע לישיבות ולאברכים בדין, ולא משנה לנו באיזו דרך זה יבוא".