המפלגות החרדיות: בחירות - טירוף מוחלט

שר הפנים אריה דרעי, שר השיכון יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני בקריאה משותפת לגנץ ונתניהו.

ערוץ 7 , ט"ז באב תש"פ

המפלגות החרדיות: בחירות - טירוף מוחלט-ערוץ 7
דרעי, גפני וליצמן
צילום: דוברות

ראשי הסיעות החרדיות, שר הפנים אריה דרעי, שר השיכון יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני נפגשו בצהריים (חמישי) בבית 'דגל התורה' בבני ברק.

השלושה דנו בנושאים הפוליטיים שעל סדר היום, במטרה לתאם עמדות, וזאת בשל החשש שמשבר תקציב המדינה יוביל לבחירות.

בסיום פגישתם קראו השלושה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולראש הממשלה החליפי בני גנץ לא לגרור את מדינת ישראל למערכת בחירות נוספת, "אזרחי ישראל מתמודדים בימים אלה עם בעיות קשות, בריאותיות וכלכליות, ועצם המחשבה ללכת למערכת בחירות בעת הזאת הינה טירוף מוחלט".

"זה הזמן לפנות כל דבר אחר, להביא לאישור דחוף של תקציב המדינה, בכדי שנוכל להתמקד באתגרי המשק ומערכת הבריאות, נוכח משבר הקורונה שפוקד את אזרחי ישראל ואת כל העולם. לא נשתף פעולה עם כל יוזמה להקדמת הבחירות ואנו נעשה הכל למנוע בחירות", הוסיפו.

בהודעה נאמר עוד כי ראשי סיעות ש"ס ויהדות התורה קוראים לרה"מ בנימין נתניהו ולעמיתו רה"מ החלופי ושר הביטחון בני גנץ, לגלות אחריות לאומית, להתכנס יחדיו על מנת להגיע לפתרון מוסכם ומניעת הליכה לבחירות מיותרות. "על אף שלמפלגות החרדיות אין מה לחשוש מבחירות, טובת אזרחי ישראל לנגד עינינו".

מכחול לבן נמסר בתגובה לדברי ראשי הסיעות החרדיות, "אזרחי ישראל לא יסלחו למי שיגרור את המדינה לבחירות בתקופת חירום רפואית וכלכלית. דרעי, ליצמן וגפני צודקים- חייבים להעביר תקציב לשנה כפי שכל כלכלני ישראל ממליצים ולחזק את האזרחים, הכלכלה והחברה הישראלית".

נציין כי המפלגות החרדיות מעוניינות באישור תקציב המדינה מוקדם ככל הניתן, בעקבות משבר תקציב הישיבות שגורם למצוקה רבה בציבור החרדי.

בכדי לאפשר את הזרמת מלוא התקציב הדרוש לישיבות יש לאשר את תקציב המדינה, וללא אישור תקציב יהיה קשה מאוד לאשר את ההזרמה.