תיעוד יידוי האבנים ליד מבוא דותן דוברות המשטרה

חקירה במשמר הגבול הובילה להגשת כתב אישום נגד שלושה פלסטינים תושבי הכפר יעבד בגין יידוי אבנים לעבר ציר 585 שליד מבוא דותן, בצפון השומרון.

במוצאי השבת האחרונה תועדו מספר חשודים שיידו אבנים לעבר כביש 585. הנאשמים שהבחינו בכוחות הביטחון אשר הוקפצו בעקבות הזיהוי, החלו להימלט רגלית ולאחר מרדף רגלי נעצרו שלושה מהם שהובאו לחקירה במג"ב.

היום (חמישי) הוגש נגדם כתב אישום בבית משפט הצבאי בשומרון. מכתב האישום עולה שהנאשמים השליכו אבנים לעבר הציר בעת שנסעו עליו מכוניות, מה שיכל להוביל לפגיעה בנוסעים.

בהודעת המשטרה נאמר כי ''משמר הגבול וכוחות צה״ל פועלים רבות הן לסיכול פיגועים ויידוי אבנים לעבר צירי נסיעה בשטחי יהודה ושומרון והן לחקירת האירועים והעמדת העבריינים לדין''.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, בירך את כוחות צה''ל והמשטרה על לכידת שלושת הפלסטינים: "אני מודה לכוחות הביטחון על פעילותם הנחושה ללכידת והעמדה לדין של מיידי אבנים, ומי שבאים לפגוע בשגרת החיים ובחייהם של אזרחי ישראל. הנה לא ינום ולא יישן שומר ישראל''.

דגן הוסיף: ''היחס למיידי האבנים צריך להיות דומה ליחס כלפי כל מחבל. רוצח שבא לגזול חיי אדם. רק פעילות נחושה מהסוג הזה תעצור את טרור האבנים".