טובה גדות
טובה גדותצילום: באדיבות המצולמת

"תקשיבי עכשיו לגלי צה"ל"! אוקי...הודעה מלחיצה משהו...מהר פותחת גלי צה"ל...ו...אני חושבת שמעולם לא הייתי כל כך בהלם! השיר שלי! "התעוררי", מושמע קבל עם ועולם. הייתי בהלם אמיתי כי לא ציפיתי לזה בכלל. מעולם לא שלחתי שירים שלי לרדיו אלא רק לאתרי אינטרנט, ממש כמו שאני עושה ביוטיוב ובפייסבוק עם כיתוב "לנשים", על אף שזה נראה קצת מוזר, וזו בחירה לא פשוטה בכלל.

אך זו בחירה שאני שלימה איתה והיא הנכונה ביותר בעיניי, עבורי.

כל זמר צריך אוזניים שישמעו אותו. הרבה אוזניים. זאת מלחמת קיום במיוחד בעידן שלנו בו התכנים והמידע עפים לכל עבר, ובקצב. מארק צוקרברג לקח ממני במצטבר אלפי שקלים על קידום כי זה באמת חשוב לי אבל הרבה יותר חשובה בעיניי היא השליחות שלי, להבנתי הדלה: לעשות את זה מדויק, ולקדש שם שמים מול נשים ונערות".

כן אני רוצה להגיע אל חצי מהגולובוס, אבל החצי הנכון. כי אם יש לי שליחות אני חייבת למלא אותה נאמנה. המהות היא זאת שמנביעה את היצירה האמיתית והנקייה. אחרת זה סתם "בידור".

בדיוק כפי שישי ריבו, שהוא לדעתי "משורר התשובה" של דורנו ואני בכלל לא משווה, יתחיל, למשל, לשיר שירים בלי ערך יהודי. הוא כבר לא יהיה ישי ריבו.

יש דרך קצרה שהיא ארוכה, ויש דרך ארוכה שהיא קצרה. כך אמרו חז"ל. אני בוחרת בדרך הארוכה והנכונה. האמת? אין לי מושג אם אגיע אי פעם אל היעד כי מצבן של היוצרות הדתיות, שלי ושל חברותיי המקסימות לבמה, באמת קשה מאד. אין שום תשתית ואין שום נציג ציבור שמקדם אותנו, ובכל זאת אנו ממשיכות בשיניים. עוד מופע (שאין עכשיו בקורונה), ועוד אלבום (מי קונה היום בכלל אלבום? יש הכל ביוטיוב)

אני לא חושבת שיש עוד מישהי כמוני שבמקום לשמוח שהשיר שלה הגיע לגלי צה"ל - היא מתבאסת. למרות זאת, זה בכלל לא היה אפילו בגדר נסיון. התקשרתי לתחנה ובקשתי לוותר. אבל חשוב לי שכל אישה ונערה תדע – הי, אני קיימת. את מוזמנת.