הרב רפי פרץ יתפטר עבור עידית סילמן?

פעילים בציונות הדתית קוראים לשר ירושלים להשתמש בחוק הנורבגי כדי להכניס לכנסת את עידית סילמן, מועמדת ''ימינה''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז באב תש"פ

עידית סילמן
עידית סילמן
צילום: קובי ריכטר/TPS

פעילים בכירים בציונות הדתית מבקשים משר ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ לנצל את החוק הנורבגי, להתפטר מהכנסת ולאפשר את כניסתה של מועמדת ''ימינה'' עידית סילמן.

הפעילים המבקשים לאחד את המפלגות הציונות הדתית לקראת הבחירות הבאות, קוראים ליו"ר הבית היהודי לוותר על מקומו בכנסת כדי להרחיב את העשייה הפרלמנטרית למען אזרחי ישראל בכלל ולמען הציונות הדתית בפרט.

גורמים במפלגת ימינה אמרו כי ''ראוי שהרב רפי פרץ יעשה מחווה אמיתית לציונות הדתית ויכניס בחוק הנורווגי את עידית סילמן שהיתה ח''כית מצויינת ועבדה ועודנה עובדת רבות למען הציונות הדתית והימין האידיאולוגי''.

לדבריהם, "רצונות לחוד ומעשים לחוד, צריך להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות. על הרב רפי להראות שאכן הציונות הדתית חשובה לו ולא הכיסאולוגיה ובמקום לדבר - יתחיל לעשות".

מוקדם יותר השבוע אמר השר פרץ כי היה רוצה לחזור לשתף פעולה עם מפלגת ימינה שאותה פיצל לפני מספר חודשים. בראיון ל'ישראל היום' אמר פרץ "הציונות הדתית לא תצליח להרים ראש אם נמשיך ללכת בצורה מקרטעת ובכמה ראשים. הייתי רוצה לחזור לשתף פעולה איתם יחד.

''לא נפרדתי בטריקת דלת, אני לא מרגיש שהם נפרדו ממני בתחושה של סגירת דלת, אני בטוח שהם מבינים שהיו לנו שיקולים שונים. צריך לשים את הדברים מאחור ולעשות הליך ארוך ומסודר. ללכת למִפְקָד, לפריימריז, למצוא את הדרך ולשלב כוחות ביחד. תמיד פגשתי בחבורה ערכית ואחראית, אני בטוח שהשיקולים יהיו ענייניים".

פרץ מאבחן ומעלה באותה נשימה הרהורי קלפיות שעד לא מזמן נשמעו ממפלגות אחרות. "הבחירות עדיין לא כאן. יש זמן לחשוב איך לחבר את כל הכוחות בציונות הדתית. הציבור רוצה את זה, אנחנו רוצים את זה. אף אחד מהשלושה - הימין החדש, האיחוד הלאומי והבית היהודי - לא יעבור אם נרוץ לבד".