הרב שמעון ביטון הלך לעולמו

ראש בית המדרש "דרכי אליהו" ורב הגרעין התורני בבית שאן נפטר בגיל 53. "איש של חסד וידען גדול בתורה, דרשן שקרב לבבות לדת ולמסורת''

ערוץ 7 , י"ז באב תש"פ

הרב שמעון ביטון
הרב שמעון ביטון
צילום: יוסף אחיכם

הרב שמעון ביטון, ראש בית המדרש "דרכי אליהו" בבית שאן ורב הגרעין התורני בעיר, הלך לעולמו בגיל 53.

הרב ביטון מובא למנוחות היום (שישי) בבית העלמין בבית שאן. הלוויתו נערכת עם מספר מצומצם של משתתפים בגלל מגפת הקורונה.

ראש ישיבת ההסדר בבית שאן הרב שלמה שושן ספד לרב ביטון: "צער גדול מנשוא אחז אותנו בקבלנו את הבשורה המרה על עלייתו לגנזי מרומים של הרב שמעון ביטון ז"ל. אבידה גדולה לעיר בית שאן ולעמק המעיינות כולו, בהם הרב שמעון פעל במסירות נפש גדולה להביא תורה לכל חלקי הציבור - תורה משופעת בהארת פנים וגמילות חסדים".

"בית המדרש אותו הקים במאמצים עילאיים, וקול התורה שימשיך להישמע בו, יהיו להנצחתו ולזכרו. מנחם ציון ובונה ירושלים ישלח נחמה גדולה למשפחתו הנפלאה והברוכה ויתן להם כוחות להמשיך את מפעליו הנפלאים, ולא יוסיפו לדאבה עוד. חותם בדמעה ובלב כואב", הוסיף הרב שושן.

ראש העיר בית שאן ז'קי לוי ספד: ''המומים כואבים ומבכים את לכתו בטרם עת של הרב שמעון ביטון זצ״ל, ראש בית המדרש דרכי אליהו. הרב שמעון יצג את כל מה שיפה בבית שאן והיה אהוב ומקובל על כולם, באישיותו הכל כך מיוחדת חיבר בין הקהלים השונים בעיר.

''הרב היה איש של חסד וידען גדול בתורה, דרשן שקרב לבבות לדת ולמסורת, והכל בדרכי נועם ואהבת אדם. הוא יטמן היום בשעה 12:00 ערב שבת קודש בבית העלמין בעיר. תנחומים למשפחה היקרה בשמי ובשם תושבי העיר בית שאן , המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תוסיפו לדאבה עוד", הוסיף ראש העיר.