חתן פרס ישראל ופרשן התלמוד הרב עדין שטיינזלץ מובא למנוחות בירושלים לאחר שהלך לעולמו בגיל 83.

הרב עדין אבן ישראל, נשיא מוסדות "מקור חיים" וישיבת תקוע, חיבר ספרי הגות יהודית וביאורים לתלמוד ולחסידות. בשנת 1988 זכה הרב בפרס ישראל למדעי היהדות. הוא קיבל את עיטור נשיא מדינת ישראל לשנת 2012 ויקיר ירושלים לשנת 2017.

הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ השתייך לחסידות חב"ד והקדיש את חייו למען היהדות והחינוך, חקר התלמוד והחסידות, פילוסופיה, כתיבה ומורשת לכל הדתות בעולם.

הרב שטיינזלץ, נחשב לאחד מגדולי הפרשנים החשובים של זמננו, וכתביו, פרשנותו והגותו תורגמו ל-60 שפות, אליהם נחשפו מיליונים של בני אדם מרחבי כל העולם. במסגרת עשייתו כתב הרב כ-60 ספרים בנושאים שונים ביניהם ספרי מבוא והדרכה לתלמוד, תורת הנסתר והחסידות, פילוסופיה יהודית ועוד.

אחד הפרויקטים המשמעותיים של הרב היה "גמרא-שטיינזלץ- תרגום מארמית וביאור של כל 2,711 דפי התלמוד הבבלי. בזכות היצירה התורנית המקיפה, שארכה 45 שנות עבודה - זכה הרב אבן ישראל-שטיינזלץ בפרס ישראל למדעי היהדות לשנת 1988, וכן בעיטור הנשיא לשנת 2012.

פועלו של הרב הקנה לו הכרה בישראל ובכל העולם, מגזין "טיים" כינה אותו "משכיל של פעם במילניום" ובקהילות יהודיות ברחבי העולם לומדים את משנתו מידי יום.