רבקה לוין, בת דודתו של הרב שטיינזלץ

חתן פרס ישראל הרב עדין שטיינזלץ אבן ישראל, מבכירי הרבנים בישראל, מגדולי הפרשנים של זמננו, הלך היום (שישי) לעולמו בגיל 83, לאחר שבתקופה האחרונה חלה בדלקת ריאות חריפה.

שטיינזלץ, חתן פרס ישראל למדעי היהדות לשנת 1988 על ביאור של כל מסכתות התלמוד הבבלי, זכה גם בעיטור נשיא מדינת ישראל לשנת 2012 ובאות יקיר ירושלים לשנת 2017. הוא פרסם יותר מ-60 ספרים בשפות שונות.

הרב מאיר בקשי דורון נפרד מהרב שטיינזלץ

נשיא המדינה ראובן ריבלין ספד לו: "הרב עדין היה איש אשר רוח בו, בעל אומץ לב רוחני, עומק הדעת ועומק המחשבה. הרב דלה ממעמקי אוצרות הרוח של עם ישראל פנינים, והנגיש בעברית בהירה וברורה את התלמוד לעם ישראל כמו היה רש״י בן ימינו. אמן לשליחותו ועקרונותיו הוא לא נרתע לפלס לו את דרכו הייחודית, מתוך מסירות לתורת ישראל ולעם ישראל".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ספד לו: "הרב שטיינזלץ ייצג במובהק את דמותו של 'המתמיד' היהודי. הוא השקיע עמל בלתי-פוסק במפעלי הפרשנות שלו, ובראשם הפירוש לתלמוד שמנגיש את לימוד הגמרא לציבורים רחבים בשפה בהירה ומובנת. חיבוריו החשובים יעמדו לדורות – כאבני-יסוד של מורשת ישראל, וכנר תמיד לזכרו".

עופר אשכנזי, 'בית הכרם החילונית'

שרת התפוצות ח"כ עומר ינקלביץ' אמרה "פטירתו של הגאון הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ) זצ"ל, היא אובדן עצום לעולם היהודי כולו. הוא היה גאון בקנה מידה בלתי נתפס, בקי בכל מכמני התורה. הביאור המונומנטלי שכתב על התלמוד בבלי, לצד עשרות חיבורים תורנים שהוציא, הוא מפעל תורני כביר של איש אחד.

המנוע לפעילותו, היה אהבת ישראל ודאגה לעתיד העם היהודי. מאות האלפים שלומדים מספריו בארץ ובתפוצות, הם הערובה לזכרו שלא ימוש. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים".

שטיינזלץ הוא חסיד חב"ד, שהושפע מתורת אדמו"רי חב"ד ונודע כבעל קשר מיוחד עם רבי מנחם מנדל שניאורסון מחב"ד - שגם הציע לו לעברת את שם משפחתו לאבן-ישראל. הוא היה חבר פורה של ספרי הגות יהודית ביאורים של התלמוד וספרי חסידות, שהידוע בהם הוא "תלמוד שטיינזלץ".

מיכאל אלוש, מתלמידי הרב שטיינזלץ

אביאל רחמים, מתלמידי הרב שטיינזלץ

צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7