יעקב אחימאיר: יש צימאון לסגנון של בנט

חתן פרס ישראל יעקב אחימאיר: אם לשפוט לפי סקרי דעת הקהל האחרונים, ראש מפלגת ימינה מצטייר כמועמד רציני לראשות הממשלה.

ערוץ 7 , י"ט באב תש"פ

יעקב אחימאיר: יש צימאון לסגנון של בנט-ערוץ 7
יעקב אחימאיר
חדשות כאן 11

איש התקשורת הוותיק וחתן פרס ישראל יעקב אחימאיר מנתח את הזינוק של מפלגת ימינה בסקרי המנדטים האחרונים, ומייחס אותו למעשיו של יו"ר המפלגה נפתלי בנט בתקופת משבר הקורונה.

"הוא מדבר כמו ראש ממשלה, נואם כמו ראש ממשלה, מציע תוכניות כמו ראש ממשלה, למרות שבשלב זה הוא אפילו לא מתמודד על ראשות הממשלה. אבל אם לשפוט לפי סקרי דעת הקהל האחרונים, ח"כ נפתלי בנט, ראש מפלגת ימינה, מצטייר כמועמד רציני לראשות הממשלה", כתב אחימאיר.

בטור שפרסם בעיתון ''ישראל היום'' הזכיר אחימאיר את הסקר של חדשות 13 שהעניק לימינה בראשות בנט 19 מושבים בכנסת, ואת הסקר של חדשות 12 ולפיו הציבור סבור שבנט שני לנתניהו בהתאמה לראשות הממשלה, לפני לפיד.

"בנט מודע לכך כי הצלחת ימינה נובעת מאכזבת הנשאלים מן הטיפול במשבר הקורונה. אבל האם בנט חותר לראשות הממשלה? פה ושם כבר נרמז כך על שאיפותיו להגיע לצמרת. מקורביו אומרים כי אף על פי שימינה שבראשותו רק תתחזק לו נערכו בחירות, בנט סבור כי טרם בשלו התנאים לרוץ לצמרת", כתב אחימאיר.

לדבריו, בנט מקפיד לסייר בשטח ולהיפגש עם נפגעי המגיפה. "בשבוע שעבר עלה לדוכן הנואמים בכנסת ונשא דברי ביקורת חריפים ביותר נגד ניהול המאבק במגיפה. בנט לא הקריא את דבריו מן הכתב, אלא זעק את מילותיו היישר מן הבטן, בלא שברר במילים. חריפות דבריו ביטאה רשמים מפגישות שקיים עם נפגעי המשבר הכלכלי".

לדברי אחימאיר, על אף שבנט לא הכריז רשמית על ריצתו לראשות הממשלה, יש צימאון גדול לסגנונו הרטורי התקיף. "יש להניח שרבים גם זוכרים כיצד בנט זרק אלומות אור על מציאות המנהרות שנחפרו בין רצועת עזה לבין תחום ישראל.

"בעתיד הרחוק יצטרף בנט לרשימת המועמדים שיחתרו לרשת את נתניהו בראשות הממשלה. אבל כל עוד הוא מנהיגה בפועל של סיעה קטנה, החלום על ראשות הממשלה נותר בגדר חלום. וכאמור, כידוע לנו, בנט לא רץ. עדיין", כתב אחימאיר.