מני שטיינזלץ, בנו של הרב עדין שטיינזלץ שהלך לעולמו בסוף השבוע שעבר, סיפר היום (ראשון) על החיים אצל אביו.

"הוא היה אבא טוב", אמר שטיינזלץ לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן ב'כאן חדשות'. "אני לא חושב שמישהו מדמיין שהוא ישב ושיחק איתי צלחת מעופפת, אבל הוא היה רלוונטי מאוד בכל החיים".

"ברגע שעמדתי על דעתי שהוא אדם לחקות", הוסיף, "הפנטזיה העבודתית שלי, מה שחשבתי מגיל מאוד צעיר לעשות, זה היה שאני אעבוד במשרד שלו וזה מה שאני עושה. הוא היה דמות להערצה".

לדבריו, "הוא היה אבא ככל האבות. הוא עבד כל הזמן, קם בבוקר, הולך לעבודה, חוזר אחר הצהריים לשעתיים שינה, וממשיך לעבוד עד אחרי חצות בלילה. בשבת היה לנו יותר זמן לדבר".

את הרגעים בהם הבין כי אביו הוא דמות יחודית תיאר בין השאר כך: "כשאתה הולך לבית כנסת, שנות השמונים המוקדמות, ואתה רואה ספרים של אבא שלך, אתה מבין. כשיש דיון בכיתה ז', אם מותר ללמוד עם שטיינזלץ או לא ללמוד עם שטיינזלץ, ואתה מבין שזה אבא שלך".

על המחלוקת אותה הזכיר בלימוד הגמרא בעזרת התרגום וההרחבות של הרב שטיינזלץ הוא אמר: "יש לזה שני צדדים שהוא כל הזמן חזר עליהם. יש יתרון בללמוד בגמרא שלו, כי היא נותנת לך דריסת רגל מהירה מאוד. הבעיה הראשונה שעוצרת אותנו בלימוד גמרא היא הלשון, זה ארמית מלפני 1,500 שנה וזה דבר ראשון שהוא פתר... מצד שני הוא באמת ציפה, בוודאי ממני, שאדע ללמוד גמרא גם בלי זה".