הרב יאשיהו פינטו
הרב יאשיהו פינטו צילום: דוברות

בעוד הפערים הפוליטיים גדלים מיום ליום והעם בישראל נחצה למחנות, שמאל, ימין, דתיים, חרדים וחילונים, הרי שמתברר כי הזיקה למסורת ישראל מאחדת את הקצוות.

אחד הסממנים לכך הוא הטרנד הרוחני שסחף רבים בישראל ובעולם וביניהם מפורסמים רבים: קריאת ספר דברים בשבת.

את הרעיון של קריאת ספר דברים בשבת – מניף הרב יאשיהו פינטו, ראש אבות בתי הדין במרוקו. לדברי חסידיו, מאות אלפים בארץ ובעולם כבר קוראים כיום בכל שבת את ספר דברים.

רק לפני שבוע, בערוץ 13, מני אסיייג, יוצר הסדרה הפופולארית 'שנות השמונים' – העניק למגיש התוכנית מנחם טוקר את ספר דברים והרחיב אודות הסגולה.

"אני ממליץ לקרוא בו בכל יום ובעיקר בשבתות, רק ישועות הוא מביא, יש בו עומקים גדולים", הסביר אסייג שמפיץ חינם את הספר לכל פונה.

הסגולה המסתורית שסחפה את הסלבס דוברות

זו לא הפעם הראשונה שאסייג מפיץ בתקשורת את סגולת ספר דברים, הוא עושה זאת בכל הזדמנות ובכל במה אפשרית.

"ספר דברים מבחינתי היה הספר שנועל את החומש הקדוש ולא ייחסתי לו חשיבות יתרה לעומת ספרי התורה האחרים", מספר אסייג.

"לאחר שהאדמו"ר רבי יאשיהו פינטו סיפר לי בהתרגשות על הסגולות המדהימות שיש בספר הזה, שנכתב ע"י משה רבנו, ואיך הקריאה בספר הוסיפה לו שנות חיים בתוך המחלה הקשה - החלטתי לקרוא בו בכל יום", הוסיף.

לדבריו של אסייג, "אתם לא מבינים כמה טוב זה עושה לנפש ואתם לא משערים איזה עומק ואיזו קדושה אצורים בו. אני נפעם מהקריאה בספר הזה שמשמש ברובו כמצפן וכתקנון התנהגות לעם ישראל. עניין מפליא ומדהים הוא עתיד עמנו שמנובא בבירור בספר, ונרמזים שם במובהק האירועים המכוננים, החורבנות והאסונות הנוראים שפקדו את אבותינו אלפי שנים אחרי כתיבת הספר. טונות של קדושה".

אבל לא רק אסייג. מפורסמים רבים פרסמו בשבועות האחרונים כי הם קוראים ספר דברים בשבת וכי הם ממליצים גם לאחרים לעשות זאת.

השחקנית מורן אייזנשטיין פרסמה השבוע פוסט ברשתות החברתיות ובו היא סיפרה על הקשר שלה לספר דברים.

"מאז שהתחלתי לשתף על קריאת ספר דברים בשבת ונשלחו ספרים באהבת חינם לכל רחבי הארץ, כותבים לי מלא כמה ישועות הם ראו. ניסים, דברים שהיו תקועים נפתחו, ילדים השלימו עם ההורים".

אייזנשטיין מספרת: "מישהי כתבה לי אפילו על שחיכתה חצי שנה לתשובה מהעבודה ופתאום קיבלה הצעת עבודה. זוגיות, פרנסה ושפע, בריאות כל אחד ושלו", לדבריה: "ספר דברים מסוגל לישועות. לא אני אמרתי, קטונתי, גדולי הרבנים אומרים", לסיום כתבה: "אני רק ממליצה, אהבת חינם, זה בחינם, מה איכפת לכם לנסות, במקרה הכי גרוע - יקרה לכם נס".

הסגולה הזו הפכה בשנה האחרונה לטרנד לוהט בקרב הסלבס. זמרים רבים, אנשי תקשורת, שחקנים ואפילו פוליטיקאים, פרסמו ברשתות החברתיות תיעוד שלהם עם ספר דברים כשאליו מצורפת הצהרה: "גם אני קורא ספר דברים בכל שבת".

בנוסף, יוזמה חדשה נולדה סביב סגולת קריאת ספר דברים. בעלי עסקים מתחומים שונים ומגוונים, מעריכת דין ועד קוסמטיקה, מדפיסים מהדורה מיוחדת ומעוצבת של ספר דברים ומחלקים אותו כשי מעוטר ללקוחותיהם. מטרת היוזמה להרחיב את מעגלי המצטרפים לקריאת ספר דברים בשבת ועד היום היא רשמה הצלחה מרשימה.

תלמידיו של הרב פינטו הקימו מוקדים טלפוניים לחלוקה חינמית של אלפי ספרי דברים וסטיקרים להדבקה על רכבים מחולקים בהמוניהם במוקדים שונים. גם ברשתות החברתיות, אינסטגרם ופייסבוק נרשמת פעילות מאסיבית סביב הסגולה שמבטיחה חיים טובים יותר בפרט בתקופה זו של התפשטות נגיף הקורונה.