שרת התפוצות ינקלביץ ביקרה בשומרון

שרת התפוצות עומר ינקלביץ בקרה בבית לנערות בסיכון בשומרון: "הן יהיו מנהיגות הדור הבא" יוסי דגן: "מצדיע לבנות שנמצאות כאן"

ערוץ 7 , י"ט באב תש"פ

ינקלביץ' בביקור בבית שפרה
ינקלביץ' בביקור בבית שפרה
צילום: רועי חדי

שרת התפוצות ח"כ עומר ינקלביץ, סיירה לאחרונה בשומרון יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, וביקרה בין השאר ב"בית שפרה", בית לנערות בסיכון מכל רחבי הארץ.

הבית הוקם לפני כשלוש שנים על ידי סגן ראש המועצה האזורית שומרון, דוידי בן ציון, לזכר אמו שפרה שנפטרה לפני 5 שנים בדיוק.

"המקום הזה, פינה לי זמן להפסיק לשרוד ולהתחיל לחיות", מספרת מ. המתגוררת בבית מזה למעלה משנתיים "מקום להניח בו את הראש, בלי לפחד, מיטה וארון זה כל מה שחלמתי עליו, והיום כשאני לא מרוכזת רק בלשרוד יש לי זמן לחלום. לשאול את עצמי מי אני ולאן אני רוצה להגיע"

הבנות בגילאי 17 עד 20 שהגיעו רק לפני 3 שנים מתכוננות כבר ללימודים אקדמיים, זאת לאחר שבאו מבתים בהם לא יכלו לאפשר לעצמן אפילו לסיים בגרויות.

שרת התפוצות עומר ינקלביץ התרגשה מהבנות, חיזקה אותן ואמרה: "זכינו היום להיות פה בבית שפרה בבית מוגן לנערות מקום מרגש עוצמתי שנותן הרבה מאוד כח לבנות יקרות שיוצאות לדרך מנהיגות הדור הבא שלנו. תודה שאתם עושים למען ישראל. פרוייקט חשוב מאוד".

השרה הוסיפה ואמרה: "דווקא אתן שעברתן דברים כל כך לא פשוטים בחיים ויכולתם להם. פיתחתם יכולות כאלו שיכולות להפוך אתכן למנהיגות של הדור הבא"

השרה הזמינה את הבנות אליה למשכן הכנסת להכיר את עבודת הכנסת.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר: "אני כל כך נרגש. הייתי כאן בערב של ההקמה. אני עכשיו רואה את הדבר המדהים שזה שכאן. להצדיע לבנות שנמצאות כאן. להצדיע לצוות שמלווה אותן. אנחנו כחברה נמדדים בדיוק בדברים האלו".

סגן ראש המועצה דוידי בן ציון שהקים את הבית, הוסיף "הבית הזה הוא גלגל הצלה עבור נערות שזקוקות לכך והופכות מנערות בסיכון לצעירות בסיכוי. הבית מלא חום ואהבה ואנו גאים הבנות האלו ובבוגרות הבית. אמא שלי היתה אשה של נתינה לכל אחד מכל הלב ואנחנו מבטיחים להמשיך את דרכה ולהוסיף אור בעולם לזכרה"

"בית שפרה" הוא בית לנערות בסיכון בשומרון המיועד לגילאי: 17 עד 20, שמאפשר לנערות שבאות מבתים שסיכנו אותן לקבל בית סביבה תומכת, כולל עובדת סוציאלית ואם בית שמלווה את הבנות והכוונה לחיים טובים יותר עבורן. כולל לימודים אקדמיים ועוד.