14 מיליון ש"ח לתוכנית למניעת התאבדויות

שר הבריאות אדלשטיין: "משבר הקורונה מביא עמו התמודדויות נפשיות רבות ומורכבות ועלינו לפעול ביתר שאת כדי לתת את כל המענים שבידינו"

ערוץ 7 , י"ט באב תש"פ

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין הנחה את אנשי משרדו להקצות תקציב של כ-14 מיליוני שקלים עבור התכנית הלאומית למניעת התאבדויות.

בנוסף לכך יוקצו 9.5 מיליון ש"ח להפעלת קווים חמים עבור התמודדויות עם מצוקות נפשיות כתוצאה מהקורונה.

לאחר תקופה ארוכה של קיצוץ בתקציב התכניות למניעת אובדנות, השר הנחה להעביר שישה מיליון שקלים לטובת יישום היערכות סיכון, טיפול, תכנית "בוחרים בחיים", בניית רצפים טיפולים ועבודה רב מערכתית ובין-משרדית במערכת החינוך.

יתרת התקציב תיועד לתגבור מערך הקווים החמים של ער"ן (עזרה רפואית נפשית), סה"ר וחברות נוספות, וכן לחברת "עמל" המפעילה את תכנית הכשרת המטפלים במניעת התאבדויות.

שר הבריאות אדלשטיין: "דוח האובדנות שמפורסם היום לא יכול להותיר אותנו אדישים. מדינת ישראל מחויבת להתגייס למיגור תופעת האובדנות. לכן הוספנו תקציב נוסף לטיפול במניעת התופעה. כאיש חינוך אני מזדהה עם פעולות מערכת החינוך בנושא.

''אנו ערים לכך שנער אשר למד להתמודד עם מצוקה ומשברים במסגרת בית הספר, ידע להתמודד עימם טוב יותר גם בהמשך חייו כבגיר. משבר הקורונה מביא עמו התמודדויות נפשיות רבות ומורכבות ועלינו לפעול ביתר שאת כדי לתת את כל המענים שבידינו", הוסיף השר.