לא קיבלתם מענק קורונה? עדכנו את חשבון הבנק

90% מהמענקים הועברו לאזרחים. מנכ''ל הביטוח הלאומי מבקש ממי שלא יראה את הכסף בחשבון הבנק לעדכן את מספר החשבון באתר הביטוח הלאומי

אורלי הררי , י"ט באב תש"פ

בנק
בנק
צילום: ISTOCK

הביטוח הלאומי הודיע כי במהלך סוף השבוע האחרון הופקדו מענקי הקורונה ליותר מ- 1.6 מיליון אזרחים בני 18 ומעלה, ומחר (שני) יכנסו אל חשבונות הבנק עוד כ-2.5 מיליון הפקדות לאזרחים.

עוד כ-2.5 מיליון אזרחים קיבלו היום את 'המענק לכל אזרח' והם יראו אותו בחשבונם מחר.

נותרו כ–800 אלף אזרחים שעדיין לא הופקדו להם המענקים, וחלקם הגדול עדיין לא אימת את חשבונות הבנק בביטוח הלאומי. מתוכם כ- 500 אלף חשבונות בנק שעדיין לא אותרו, 50% מתוכם הם מהישובים היהודים, כ-25.5% יישובים מעורבים וכ-22% מהישובים הלא יהודים.

שר העבודה והרווחה, איציק שמולי: "אנו ממשיכים להעביר את המענקים המיוחדים לאזרחי ישראל בכלל ולשכבות החלשות בפרט במרץ רב. החשיבות של מענקים אלו עבור הקשישים, הנכים ונפגעי המשבר היא קריטית בעת הזו ואמשיך להיאבק עבורם בכל הכוח".

מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי: "ברגע שהביטוח הלאומי 'נקרא אל הדגל', הוא עובד מסביב לשעון על מנת לעמוד במשימה שהוצבה בפניו. בפחות משבועיים הצלחנו להעביר כ-90% מהמענקים אל תושבי ישראל ומבחינתנו זו בשורה גדולה.

''אני קורא למי שלא יראה את הכסף עד מחר בחשבון הבנק שלו, להיכנס אל מערכות הביטוח הלאומי ולוודא כי חשבון הבנק שלו מעודכן אצלנו, לא ננוח עד שאחרון האזרחים יקבל מהביטוח הלאומי את המענק לו הוא זכאי", הוסיף שפיגלר.