נוריאל אהרון
נוריאל אהרון ללא קרדיט

שיטת הדמיון הנובע שצוברת תאוצה בשנים האחרונות וסוחפת אחריה מטפלים, רבנים, סלבס ותלמידים רבים מידי שנה מוכיחה כי הכול אפשר לשנות - אם רק תדמיינו נכון

דמיינו רגע לעצמכם – שאתם יכולים לשנות מציאות רק בעזרת הדמיון. לצאת מקושי נפשי או מחרדות, להעמיק משמעותית את עבודת ה' ולהיות אחראים בלעדיים לגורלכם, כי הפתרון נמצא בתוככם פנימה. שיטת 'דמיון נובע' מביאה בשורה חדשה של חזרה לכוחו הבריא של הדמיון, המביא לחיבור ולשלום פנימי וחזרה נכונה אל עצמי.

בניגוד לשיטות הדמיון המודרך המוכרות, בהן יש התערבות של מטפל המוביל אל המטרות שהוא עצמו קובע, ב'דמיון נובע' יש נגיעה בשורשי הנפש, בצורך העמוק של כל אחד ובפתרון השלם והפנימי הנמצא בכל אדם.

"בכוח הדמיון קיימת סכנה, אך יש בו גם ברכה גדולה," אומר נוריאל אהרון, מנהל מכון 'דמיון נובע' ומנחה ראשי בשיטה, "כאשר לא עושים את הבירור הנכון, הדמיון שלנו אחראי לשיבוש בפירוש המציאות כמו דימוי עצמי נמוך או דימוי על אדם אחר, תפיסה לא נכונה והגדרות מצמצמות, המגיעים בהתבסס על קישורים שנעשו בילדות מהורים, מורים, החברה או התקשורת שאליה אנחנו נחשפים.

''ללא בירור, האדם מוצף בדימויים מגמתיים ומוטעים שעם הזמן גדלים, מתעצמים ומנהלים בתוכו מאבקים פנימיים מתמשכים. עם עבודה נכונה, הדמיון נהפך לכלי לשינוי ולריפוי. בתוך הנפש שלנו יש חכמה פנימית עתיקה, בעזרתה כל אדם יכול לגלות את הכוחות לתיקון חייו ולהשפיע בכל התחומים. בשיטה שלנו לומדים כיצד הדמיון מגלה חוכמה זו ועד כמה זה קסום ועוצמתי."

לחזור להתאמן

שיטת 'דמיון נובע' פותחה לפני כ-25 שנה על ידי עמית קדם, שיטה פשוטה ומסודרת המבוססת על עבודה מובנית של המטופל מבלי שיצטרך להישען על מטפל או מנחה חיצוני. בשנים האחרונות בשורת השיטה הלכה וגדלה וסחפה אחריה תלמידים רבים, ביניהם מנחים, פסיכולוגים, רבנים ואמנים שונים שאימצו את השיטה בעבודתם הפנימית. במכון 'דמיון נובע' ישנם קורסי למידה והכשרה מקצועיים, סדנאות והנחיות פרטניות. במשך השנים עזרה השיטה למאות אנשים להתפתח ולהגיע למפגש עומק פנימי עם עצמם.

"בדור עמוס גירויים והצפה של מידע כמו שלנו, ובמיוחד בימים אלו, בהם החרדה רובצת בכל פינה; מגיפה עולמית שמכה בכל מקום, הגבלות, וחוסר וודאות כללית, ישנה רלוונטיות גדולה לפיתוח הכוח הבריא של הדמיון ככלי מרפא", אומר נוריאל. "דווקא במציאות של כל כך הרבה איבוד שליטה, זה הזמן להחזיר את החופש והשליטה האמיתית והבלעדית – הפנימית".

כדי לתת מענה פתחו ב'דמיון נובע' את חדר כושר לדמיון – תכנית אימון בת שבועיים, הכוללת סט תרגילים ייחודי לפיתוח הדמיון, ליווי והרחבה בשני מפגשי וויבינר ופורום סגור לשאלות ותשובות. כמו חדרי הכושר לפיתוח הגוף, כך גם חדר הכושר לדמיון מצריך אימון ייחודי, עבודה וגמישות ההולכת ונרקמת במערכת היחסים בין הגוף והנפש. פיתוח נכון של כוח הדמיון מוציא את האדם מסגירות וכבדות נפשית אל חופש ויצירה פנימית תדירה. לחצו כאן למפגש אימון ראשון בחינם שיתקיים ביום רביעי הקרוב.

אנחנו נמצאים בתקופה עם המון מתח, אנשים רבים חולים או נמצאים בבידוד, איך כלים מעולם הדמיון הנובע יכולים לעזור דווקא בתקופה כזאת?

"לצד הקושי הגדול בהגבלות, במרחק, בבידוד ובצמצום, דווקא זה הזמן לפתוח אפיקים חדשים ולהשתמש בהם. כוח הדמיון הוא אחד המרכזיים שבהם. הדמיון פעיל ועובד כל הזמן, אך ללא בירור פנימי, הדמיון הטבעי משרת רגע מסוים או קיבעון כזה או אחר. הוא למעשה מרחיב שוב ושוב את הרגע או הקיבעון, וחוזר עליו עד שמגיעות בעקבותיו השלכות שליליות. ב'דמיון נובע' אנו לומדים לגלות את הדמיון המחבר והיוצר, הדמיון הפנימי של שפת הנפש.

''המפגש הזה עובר דרך יציאה מהקיבעון, גילוי וחשיפת מקומות ואיכויות נוספים בנפש ויצירת שיח פנימי בין כולם. לדוגמא, עכשיו בקורונה, מבלי לשים לב הדמיון הטבעי עשוי להרחיב את החוויה של המגיפה והחרדה ממנה וחוזר עליו שוב ושוב. הרגע נהפך לבלעדי, טוטאלי ויוצא מאיזון. כהכנה לעבודה בדמיון נובע, נסו לדמיין ולצייר בציור מוחשי רגעים מהעבר, אולי אף מהעתיד. היו נאמנים לנביעה, ל"תמונה" הראשונה שעולה לכם. תאפשרו לשיח להתפתח בין ה'אני' שבדמיון לבין ה'אני' שנמצא בהווה, ותנו למפגש הזה להתהוות."

למי מתאים האימון ב'חדר הכושר לדמיון'?

"לדעתי הרבה מעבר לכך שזו שיטת טיפול ייחודית ופורצת דרך המושכת מטפלים ומאמנים מכל הגוונים, היא שיטה שמתאימה לכל אדם המחפש מפגש מעמיק עם הנפש שלו, מאמין ששם נמצאים הפתרונות ורוצה לגלות את הכוחות הטמונים בו לשינוי. הכלים של 'דמיון נובע' מגיעים בקלות ובפשטות מפעימה אל שורשי הנפש, ומצליחים להביא את האדם לריפוי עצמי.

''הייחודיות של שיטת 'דמיון נובע' היא בהתאמה שלה ככלי לעבודת ה', ההולכת יד ביד עם התורה ועקרונות החסידות הרוצים להגיע לבירור אמוני של אדם עם בוראו, עבודת תפילה והתבודדות, ועבודת המידות. למעשה, כל אדם יכול להתאים את הכלים של 'דמיון נובע' לעבודה הפנימית או הריפוי לו הוא זקוק."

לפרטים נוספים ולהרשמה לחדר הכושר לדמיון בשיטת 'דמיון נובע' – לחצו כאן