עולם התרבות חוזר לחיים
נתניהו: נאשר הופעות במקומות פתוחים

ראש הממשלה נפגש עם אנשי עולם התרבות, ביניהם יהורם גאון, זהבה בן ועברי לידר. מופעי התרבות ייפתחו במתווה של קפסולות במרחב הפתוח.

ערוץ 7 , י"ט באב תש"פ

המפגש עם האמנים
המפגש עם האמנים
צילום: קובי גדעון, לע''מ

בפגישה שהתקיימה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר ישראל כ"ץ, שר הבריאות יולי אדלשטיין ושר התרבות והספורט חילי טרופר יחד עם נציגים מענף התרבות, הוחלט כי מופעי התרבות ייפתחו באופן מיידי במתווה של קפסולות במרחב הפתוח.

על פי המתווה שגובש בשבועות האחרונים, תתאפשר כניסה למופעי תרבות באוויר הפתוח, כאשר המתחמים יחולקו לקפסולות של עד 20 איש בכל קפסולה. כל מתחם הופעה יאושר באופן פרטני על ידי משרד הבריאות.

בשבועות הקרובים יגובש מתווה גם למופעים בחללים סגורים. בפגישה בלשכת ראש הממשלה השתתפו בין היתר יהורם גאון, זהבה גן, עברי לידר, שלום אסייג ועידן עמדי.

"נפגשתי עכשיו ביחד עם שר התרבות, שר הבריאות ושר האוצר עם נציגים של ציבור האומנים והמפיקים. קיבלנו החלטה לפתוח את ההופעות בחללים פתוחים, תחת קפסולות במסגרת מאוד מבוקרת", סיפר נתניהו.

''במקביל, לבדוק את האפשרות של פתיחת ההופעות בחללים סגורים תחת תכנית ה'רמזור' של פרופ' גמזו, הוא יגיש לנו אותה בשבועות הקרובים. בינתיים אנחנו רוצים מיד לזוז עם הופעות במרחב הציבורי הפתוח. זו בשורה חשובה והיא כמובן תתן גם עידוד לא רק לאומני ישראל אלא גם לאזרחי ישראל", הוסיף ראש הממשלה.

שר התרבות חילי טרופר: "אני שמח מאוד שעולם התרבות חוזר לחיים. רה''מ, שר האוצר, שר הבריאות ואנוכי קיימנו מפגש חשוב עם אמנים, וסוכם שבאופן מיידי יוכלו לחזור המופעים בחללים הפתוחים. כבר בשבועות הקרובים יוגש מתווה שיאפשר גם חזרה בחללים הסגורים.

''עולם התרבות הוא עולם חשוב. זו גם בשורה לפרנסה של עשרות אלפי אנשים שמטה לחמם נשבר, וזו גם בשורה חשובה למיליוני ישראלים בימים קשים שיוכלו לחזור ולצרוך תרבות", הוסיף טרופר.