שאלתי 'מה קרה לאלירז?', כאילו הוא חי

מרים פרץ סיפרה לסיון רהב מאיר על שיחת טלפון שבה התבשרה על תפיסת המחבל שיזם את רצח בנה.

ערוץ 7 , י"ט באב תש"פ

שירות הביטחון הכללי לכד את המחבל שיזם את הפיגוע בו נהרג רס"ן אלירז פרץ ז"ל בשנת 2010.

מצלמות האבטחה תיעדו את המחבל, עבדאללה דרמה, כשהגיע למעבר ארז בניסיון להיכנס לישראל. בחקירתו התברר כי הפיגוע ההוא, בגדר המערכת, תוכנן במשך שנתיים. נהרגו בו רב-סרן אלירז פרץ - שכבר אז היה אח שכול לאוריאל שנפל - וסמל ראשון אילן סביאטקובסקי.

"קיבלתי טלפון ששיתק אותי", סיפרה מרים פרץ, אמו של אלירז, בראיון לסיון רהב מאיר בחדשות 12, "אמר לי קצין הנפגעים של גולני: 'זה משהו שקשור לאלירז'. והדבר הראשון שאמרתי: 'מה קרה לו?' כאילו הוא חי".

"הוא אמר: 'לא, לא, זה משהו על הקרב האחרון, איזה מידע'", הוסיפה פרץ ותיארה את הדו-שיח עם הקצין. "אמרתי: 'רגע, זה משהו שישתק אותי? אני רוצה לדעת. לא רוצה, לא... אני כבר במצב שאני יכולה לדחוק כמה שמועות', אז הוא אומר: 'לא, זה חשוב שתשמעי את הדבר'".

הקצין סיפר לפרץ על תפיסת המחבל, ומרים פרץ מתארת: "אני לא חווה משהו שונה מכל האימהות השכולות בארץ, ומההורים שאיבדו והאנשים שאיבדו את יקיריהם בפיגועים. כולנו, כשמגיעה הידיעה הזאת, היא מציפה, היא מטלטלת".

"כשהשב"כ התקשר אליי, זמזמתי רק שיר אחד: 'הנה לא ינום ולא יישן שומר ישראל'. זה השב"כ, זה צה"ל", אמרה פרץ שציינה כי תפיסת המחבל לא העסיקה אותה לאורך השנים: "הייתי עסוקה איך לקום, איך לדבוק בחיים, איך לחיות. לא עניין אותי אם ייתפס, מתי ואיך".