יו"ר הכנסת יריב לוין
יו"ר הכנסת יריב לוין צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

יו"ר הכנסת יריב לוין טען הבוקר (שני) כי החלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתמוך בהצעת החוק של ח"כ צבי האוזר לדחיית המועד האחרון להעברת התקציב היא "מחווה של רצון טוב מצד ראש הממשלה נתניהו".

עם זאת, בראיון לגלי צה"ל הבהיר לוין כי המשבר הפוליטי עוד רחוק מסיום, "צריך לעשות מאמץ גדול למנוע בחירות, אבל לצערי אנחנו עדיין רחוקים מאוד מפתרון".

בראיון מתח השר לוין ביקורת חריפה על התנהלות כחול לבן, "אי אפשר לעבוד בדרך הנוכחית, אנחנו נמצאים במצב של שיתוק מוחלט. לא לזה התכוונו כאשר הממשלה הזו קמה".

על צעקותיו של שר הביטחון בני גנץ אתמול במהלך ישיבת קבינט הקורונה אמר לוין "כשאדם מרים את קולו זה כי אין לו טיעונים טובים".

"המדינה צריכה ממשלה יציבה", הוסיף יו"ר הכנסת, "כל הצדדים צריכים לגלות הרבה מאוד גמישות כדי שזה יעבוד. זה אפשרי גם אם זה לא קל אבל זה מצריך רצון טוב. שני הצדדים יודעים שצריך להגיע להסכמה ולממש את הדברים".

"נתניהו אמר במפורש שצריך לעשות מאמץ עליון כדי להימנע מבחירות. אני מקווה שכך יהיה - אבל זה רק בהבנה שבדרך של שיתוק הדדי ואי כיבוד הסכמים לא נגיע רחוק", הדגיש לוין.

לוין דחה את הטענה כי נתניהו חותר לבחירות. "ראש הממשלה אמר שהוא מעוניין בהקמת הממשלה הזו", אמר. "הפער בין השמועות והטענות עצום. יש לו רצון אמיתי לבצע את כל ההסכם על כל מרכיביו. כמי שהיה שותף לניסוח ההסכם, הדברים באופן שהם מתבצעים עד עכשיו לא יכולים להימשך - זו לא דרך לנהל מדינה. אני מקווה שהיוזמה של סיעת דרך ארץ לדחיית הבחירות והיענות של ראש הממשלה תביא אותנו לצאת לדרך חדשה".