הצנזורה שלא היתה

גורמים חרד''ליים האשימו את דובר צה"ל בצנזור נאומו של עופר וינטר. הכתב הצבאי בדק ומצא שמדובר בטענות מומצאות.

ערוץ 7 , כ' באב תש"פ

הצנזורה שלא היתה-ערוץ 7
עופר וינטר
צילום: דובר צה"ל

ארגון ''תורת לחימה'' השמיץ את דובר צה''ל תא''ל הדי זילברמן וטען כי לא פרסם במכוון את כל נאומו של תא''ל עופר וינטר בטקס מינויו למפקד אוגדה 98.

בפתח נאומו אמר וינטר "זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו", ובהמשך אמר ״ה׳, תן בי ענווה, תן גבורה, ותן בי את חכמת הלב על מנת שאדע להוביל את האנשים הללו באתגרים הניצבים בפנינו״.

בנאום שהופץ על ידי דובר צה''ל בסיום הטקס לא הופיעו המשפטים הללו, אולם הכתב הצבאי של ''כאן'', רועי שרון, בדק מה נעשה בטקסים דומים בעבר ומצא כי באופן תדיר נשלחים רק חלקים מנאומי הקצינים, ולא מדובר בניסיון מכוון לסתום פיות לוינטר.

''צומח פה בולשיט חדש כאילו דו״צ צנזרו מהנאום של תא״ל וינטר את הפסוק בפתח דבריו. אז בדקתי כמה נאומים אחרים בטקסי החלפות בכירים בצבא, מול ההודעות של דוצ. תנוחו, זה רגיל לא קשור לא לווינטר ולא לתוכן", קבע שרון בחשבון הטוויטר שלו.

בארגון תורת לחימה הגיבו לו: ''ואיך תסביר את סרטון החלפת מפקד האוגדה שדו"צ העלה לאתר צה''ל וליוטיוב, שמצנזרים בו... את מפקד האוגדה?''.

כאמור, תת אלוף עופר וינטר נכנס אתמול באופן רשמי לתפקידו החדש - מפקד עוצבת האש (אוגדה 98). טקס החילופים נערך במחנה ״ליפקין״ במעמד מפקד פיקוד המרכז אלוף תמיר ידעי, מפקדים, לוחמים ובני משפחה.

וינטר החליף בתפקידו את תת-אלוף ירון פינקלמן, אשר פיקד על עוצבת "האש" בשלוש השנים האחרונות.

וינטר אמר בטקס "היום אני מקבל על עצמי את הזכות לפקד ולהוביל על העוצבה היקרה והמשמעותית הזו. מתוך תחושת שליחות ובענווה גדולה. אני מתחייב לתת את כל כולי ולפעול יחד עמכם, הלוחמים והמפקדים ולהמשיך להתכונן למלחמה ולהילחם בעת הצורך, בתחבולה ובעוצמה על מנת להכריע את האויב ולהסיר איום מעם ישראל".

וינטר פנה למפקדים ואמר להם ''במעמד זה אני רוצה להבליט שני יסודות שיהוו עבורנו כמצפן. היסוד הראשון - אני רוצה שנזכור שזכות קיומנו כאן כמפקדים, היא העמידה במשימה ושאצלנו לא חוזרים בלי לבצע. היסוד השני - שנשמור מכל משמר על האנשים. אמנם אנו מוכרחים לסכן אותם כמו גם את עצמנו כדי לעמוד במשימה, אך יש לנו החובה לעשות את הכל על מנת להשיבם הביתה בשלום. הדבר נכון בלחימה אך נכון שבעתיים באימונים. נתאמן, נלחם, ננצח ונחזיר אותם הביתה בשלום. נזכור ונשמור".