דו"צ שחרר את סרטון נאום עופר וינטר

הסערה הציבורית על צינזור דבריו של מפקד אוגדה 98 הנכנס, תא"ל עופר וינטר - גרמו לדובר צה"ל להעלות את נאומו המלא לאתר צה''ל.

ערוץ 7 , כ' באב תש"פ

דובר צה''ל העלה היום (ב') בצהריים מחדש את נאומו המלא של תא"ל עופר וינטר לאתר צה''ל.

בעקבות קטיעת חלקים בנאומו של הקצין, בהם הוא הודה לקדוש ברוך הוא על המינוי והתפלל להצלחה במעשה ידיו, פנו הבוקר בארגון תורת לחימה אל דובר צה"ל תא"ל הדי זילברמן ובקשו ממנו את סרטון נאומו של מפקד אוגדה 98 הנכנס תא"ל עופר וינטר.

כזכור, נאומו של וינטר נפתח במילים ״זה היום עשה ה׳ נגילה ונשמחה בו״. בהמשך אמר מפקד האוגדה הנכנס, ״ה׳, תן בי ענווה, תן גבורה, ותן בי את חכמת הלב על מנת שאדע להוביל את האנשים הללו באתגרים הניצבים בפנינו״.

"היום אני מקבל על עצמי את הזכות לפקד ולהוביל על העוצבה היקרה והמשמעותית הזו. מתוך תחושת שליחות ובענווה גדולה. אני מתחייב לתת את כל כולי ולפעול יחד עמכם, הלוחמים והמפקדים ולהמשיך להתכונן למלחמה ולהילחם בעת הצורך, בתחבולה ובעוצמה על מנת להכריע את האויב ולהסיר איום מעם ישראל".

בארגון כתבו לדובר צה"ל: "נאומו של וינטר, כפי שפורסם כשיכתוב על ידי העיתונאי יוסי יהושע, הינו בבחינת "מים קרים על נפש עייפה". מילותיו של מפקד מופלא זה, אשר הגיע להישגים משמעותיים במבצע "צוק איתן" חרף התנהלות הפיקוד הבכיר, מעידות על ערכי צה"ל הישן והטוב, ועל דמות מפקד שלוחמים רוצים ללכת אחריה.

היות ותא"ל וינטר משמש דוגמא ומופת לרבים, נבקש את הסרטון המלא של נאומו ביום הכנסו לפקד על האוגדה הקרבית ביותר בצה"ל, בכדי שנוכל להפיצו במסגרת פעילותנו כעמותה לחיזוק ועידוד המוטיבציה לשירות משמעותי בצה"ל. אנו בטוחים כי תשתף פעולה, במיוחד על רקע הירידה החדה ברצון לגיוס בקרב הנוער ואל מול תדמיתו הנשחקת והמדאיגה של צה"ל – עליה הינך אמון כדובר".

בסרטון שהעלה דובר צה"ל אמש לאתר צה''ל הושמטו כלל דבריו של מפקד האוגדה הנכנס תא"ל עופר וינטר, וכעת, כאמור, הדבר תוקן על ידי הצבא.

תגובת דובר צה"ל: ''מדיניות סיקור של אירועי חילופי מפקדים בצה"ל אחידה וסדורה. הציטוטים של מפקד האוגדה אושרו בזמן אמת על ידו ועל ידי דובר צה״ל. סרטים של דובר צה"ל המופצים בתום הטקסים כוללים בדרך כלל ציטוטים בודדים בלבד בכל הטקסים באופן אחיד. לפיכך, הניסיון להציג עריכה מגמתית משולל כל יסוד".