יוסי דגן למנהיגים אוונגליסטים: "ריבונות ביו"ש - קיום חזון הנביאים"

ראש המועצה האזורית שומרון שוחח עם עשרות מנהיגים אוונגליסטים מרחבי העולם בנוגע להחלת הריבונות.

ערוץ 7 , כ' באב תש"פ

דגן בשיחה עם המנהיגים האוונגליסטים
דגן בשיחה עם המנהיגים האוונגליסטים
צילום: רועי חדי

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שוחח ב'זום' עם מנהיגים אוונגליסטים ופסטורים מרחבי העולם, כחלק מפעילות המועצה האזורית שומרון להפעלת לחץ בינלאומי שיביא להחלת הריבונות ביו"ש.

במהלך השיחה סקר דגן בפני המנהיגים את נושא הריבונות והדגיש בפניהם כי בשומרון כמו בשאר חלקי המדינה מצפים ומייחלים ליום שבו תוכרז הריבונות על מרחבי יהודה שומרון ובקעת הירדן.

לדבריו, די לנסוע בשומרון כדי לראות את התגשמות חזון הנביאים. "כשאנחנו נוסעים כאן ורואים את הכרמים בשומרון אנחנו רואים את הנבואה של ירמיהו שאמר שהיהודים יחזרו לארץ ישראל והסמל של זה היה "עוד תטעי כרמים בהרי השומרון" ואנחנו חזרנו לארץ ישראל ונוטעים כרמים, בהרי שומרון שמביאים את היין הכי טוב במדינת ישראל, זו התגשמות החזון של ירמיהו הלכה למעשה".

בין הנוכחים בשיחה היו מנהיגים ממדגסקר, אתיופיה, מלאווי, זמביה, טנזניה, קניה, דרום סודן, קונגו, ניגריה, גאנה ועוד.

דגן סיפר למנהיגים האוונגליסטים כי בשנים האחרונות השומרון התפתח מאוד ונוספו לשורות המועצה משפחות יהודיות מכל רחבי העולם.

הוא בירך את הפעילות שלהם למען השומרון בפרט ולמען ארץ ישראל בכלל. "בכל דוד ודור שואלים אדם מה הוא עשה טוב, ואני חושב שאתם עושים טוב, אתם תזכרו ככאלה שהיו בצד הנכון של ההיסטוריה, ועל כך אני מברך אתכם" .

דגן אמר כי לאחר שתסתיים מגיפת הקורונה הוא ישמח לארח את המנהיגים בשומרון והם מצידם הבטיחו לבקר ואף הזמינו את דגן לביקורי גומלין.