שריפה בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה ינאי צורי

בלוני תבערה ואף בלוני נפץ שוגרו היום (שני) משטח רצועת עזה לכיוון היישובים בעוטף עזה וגרמו לשריפות ולנזק רב.

בנוסף, קולות פיצוצים עזים נשמעו באזור העיר שדרות, כתוצאה מבלון ששוגר מרצועת עזה עליו הותקן מטען נפץ. הדבר הבריח חלק מתושבי העיר למרחבים מוגנים משום שחשבו שמדובר בשיגור קסאמים.

פורום ראשי רשויות עוטף עזה ושדרות אמרו לחדשות 12 בעקבות שיגור הבלונים: "תופעת בלוני התבערה ובלוני הנפץ שחזרה לחיינו, ממחישה את המחיר הכבד שמשלמים תושבי עוטף עזה ושדרות, בהעדר פיתרון לעימות עם ארגוני הטרור בעזה. השגרה שלנו מופרת שוב ושוב, על ידי פיצוצים מחרישי אוזניים, שריפות וירי רקטי על בסיס קבוע ומתמשך".

"דין בלון נפץ, כדין רקטה. דין הפרחות של בלונים, כדין הסלמה בטחונית. אנו דורשים מממשלת ישראל לשים את המחלוקות בצד ולהעמיד מענה בטחוני קבוע לעשרות אלפי תושבי עוטף עזה ושדרות", הוסיפו.

כפי שפורסם, כלי טיס של צה"ל תקף אתמול עמדת תצפית של חמאס בצפון רצועת עזה, בתגובה להפרחת בלוני הנפץ משטח רצועת עזה לשטח ישראל במהלך היום.

אתמול הוקפצו צוותי כיבוי להשתלט על כמה שריפות בעוטף עזה שהתפשטו בעקבות בלוני תבערה שהופרחו על ידי ערבים מרצועת עזה.

שר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל אביב כוכבי שדנו בצהריים בהמשך שיגור בלוני התבערה, סיכמו כי המשך השיגורים יוביל לתגובה משמעותית – גם במחיר של הסלמה. מהדיון עלתה ההערכה כי אי הבנות בין מצרים, חמאס והג'יהאד האסלאמי הפלסטיני הן שחיממו את הגזרה.

מוקדם יותר ירו מחבלים לעבר עבודות על גדר המערכת בדרום רצועת עזה. העבודות על הגדר הופסקו וצה''ל ביצע ירי מרגמות למיסוך המרחב. בהמשך בוצע ירי לעבר כוח צה"ל שהוקפץ לנקודה. לא היו נפגעים לכוחותינו.

בלילה שבין חמישי לשישי תקף חיל האוויר תשתית תת-קרקעית של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה, בתגובה ל-13 בלוני תבערה ששוגרו לעבר ישראל יום קודם לכן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו