עמית בן יגאל
עמית בן יגאל צילום: דובר צה"ל

שר המשפטים לשעבר ואיש מפלגת העבודה חיים רמון מתח ביקורת על בית המשפט העליון שבלם את הריסת בית המחבל שרצח את לוחם סיירת גולני עמית בן יגאל הי"ד.

''בג"ץ שוב מתערב בשיקולי ביטחון של ממשלה שמגובה על-ידי השב''כ", הגיב רמון בחשבון הטוויטר שלו.

לטענת רמון, ''הסמכות נלקחה על-ידי בג"ץ, האחריות הציבורית של הדרג הנבחר. אין מציאות כזאת בשום שיטת משפט בעולם. עוד הוכחה למי שהיה זקוק שבג"ץ ביצע השתלטות עוינת על הדמוקרטיה ושם עצמו מעל הריבון''.

סמוטריץ': "להדיח את השופט מזוז"

החלטת בג''ץ למנוע את הריסת בית המחבל הרוצח עוררה זעם רב בימין. שר הביטחון לשעבר ויו״ר ימינה נפתלי בנט שוחח עם אביו של הלוחם עמית בן יגאל, "שוחחתי כרגע עם ברוך, אביו של הלוחם עמית בן יגאל ז"ל והבטחתי לו שאנחנו נעשה הכל כדי להרוס את בית המחבל שהרג את בנו", אמר בנט.

לדבריו, "החלטת בג"ץ דוקרת את העין, היא עוולה נוראה והיא מעודדת את המחבלים הבאים לצאת ולעשות פיגוע. אנחנו נפעל לדיון נוסף, מורחב בבג"ץ, כדי להפוך את ההחלטה ולהרוס את הבית".

ח״כ איילת שקד ציינה בעקבות ההחלטה, "כך מתאר השופט קרא את המחבל השפל שרצח את הלוחם עמית בן יגאל הי"ד: התעורר משנתו בשעה 4:30 לפנות בוקר לשמע קולות וזעקות נשים מהבית השכן, עלה על גג דירתו שבקומה השלישית, נטל משם חצי בלוק והשליכו לעבר החיילים שנמצאו באותה עת בפעילות מבצעית וכתוצאה מכך קיפד את חייו של חייל צה"ל, סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל".

"המשפט הזה, שכמעט טוען שהמחבל בכלל פעל כדי להגן על נשים מהבניין השכן, כל כך ממעיט מחומרת מעשיו, כשרצח לוחם ישראלי שפעל כדי להגן על כולנו. לא מפתיע, כשזו הרטוריקה, שהשופט קרא (אליו הצטרף גם השופט מזוז), ביטלו את החלטת הצבא להרוס את בית המחבל, בהתאם לסמכותו, ובניגוד לסמכותם", הוסיפה.

לדבריה, "בסופו של יום, הניסוח המשפטי הסטרילי, מכסה על השאלה למי השופטים באמת מרגישים אמפתיה. מתברר שהתשובה היא לרוצח, שמתואר כמעט כמי שקם באישון לילה להגן על שכניו, ולא ללוחמינו שפועלים להגן עלינו מפני רוצחים כאלה. בושה".

ברוך בן יגאל בקבר בנו: החלטה אומללה

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) אמר לערוץ 7 כי "כל יום בו השופט מזוז ממשיך להיות שופט בבית המשפט העליון של ישראל הוא עוד יום של גניבה של מדינת ישראל מאזרחיה, מערכיה לטובת ערכים פרוגרסיביים מטורללים שמעדיפים את איכות חייהם של האויב על פני חייהם של אזרחי מדינת ישראל", טען סמוטריץ'.

לדבריו, "מזוז לא יכול להמשיך להיות שופט במדינת ישראל, אני קורא לועדה למינוי שופטים להתכנס ולהדיח אותו מכס השיפוט".

סמוטריץ' הסביר כי "הטיעונים של מזוז הם בדיוק הסיבה שהצעד של הריסת בתים הוא צעד מרתיע, כשמחבל יודע שהוא הולך להרוג חייל או אזרח ישראל המשפחה שלו תישאר בלי בית ובלי קורת גג, זה בדיוק מה שיגרום לו לחשוב חמש פעמים לפני שהוא הולך לבצע את הצעד הזה".

"מזוז העדיף את זכות הקניין של משפחתו של המחבל, על פני חייהם של אזרחי וחיילי מדינת ישראל. זה עיוות מוסרי זועק לשמיים שאין לו מקום באף מדינה מתוקנת ושוחרת חיים ובוודאי לא במדינה יהודית", סיכם ח"כ סמוטריץ'.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו