הרמטכ"ל כוכבי: אני לא יוצא לקרב בלי העוצמה של חיל השריון והטנקים

הרמטכ"ל אביב כוכבי ביקר בבסיס תל השומר ביום הגיוס לחיל השריון. "החיל שאליו אתם מתגייסים נושא על כתפיו את בטחונה של מדינת ישראל"

ערוץ 7 , כ"א באב תש"פ

הרמטכ"ל כוכבי בלשכת הגיוס
הרמטכ"ל כוכבי בלשכת הגיוס
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ''ל רב-אלוף אביב כוכבי ביקר אתמול (שני) בלשכת הגיוס בתל השומר וצפה מקרוב בשרשרת החיול של מתגייסי חיל השריון.

כוכבי סייר ברחבת המתגייסים ובבקו''ם יחד עם ראש אגף כוח האדם אלוף מוטי אלמוז, ראש חטיבת התכנון ומנהל כוח האדם תת-אלוף אמיר ודמני, קצין שריון ראשי תת-אלוף אוהד נג׳מה, מפקד יחידת "מיטב" אלוף-משנה נמרוד ארזואן וקצינים נוספים.

במהלך הביקור שמע הרמטכ"ל סקירה על תמונת המצב ואתגרי הגיוס, ועל מחזור המתגייסים החדש המצטרף לשורות צה״ל.

כוכבי הביע את הערכתו לכלל המפקדים בשטח על העמידה במשימת הגיוס, המשך התפקוד הרציף של צה״ל ושמירה על בריאות המתגייסים והמשרתים. לסיום, שוחח הרמטכ״ל עם מתגייסי חיל השריון וסיפר להם על החיל, על חשיבותו בקרב, על איכות אנשיו, ואיחל למתגייסים הצלחה רבה.

בשיחה עם המתגייסים סיפר כוכבי כי "בתקופה האחרונה, במהלך המתיחות בגבול לבנון, היו פרוסים למעלה מ-30 טנקים לאורך הגבול, מצוידים באמצעי הלחימה המתקדמים ביותר בעולם, עם ההגנה ויכולות ההתקפה הטובה ביותר.

"ברוכים הבאים לצה"ל, לחיל השריון. מהיום שאני חייל צעיר ובכל תפקידיי הבכירים ביותר, אני לא יוצא לקרב ללא העוצמה של חיל השריון והטנקים. החיל שאליו אתם מתגייסים, נושא על כתפיו את בטחונה של מדינת ישראל ולוקח חלק גדול מאוד בפעילות המבצעית של צה"ל. ברכות להצטרפותכם לצה"ל, וברכות על ההגעה לחיל המשמעותי והחשוב הזה", הוסיף הרמטכ''ל.

קצין שריון ראשי, תת-אלוף אוהד נג׳מה, אמר כי "חיל השריון מביא את העוצמה והקטלניות לשדה הקרב ביבשה, ומערך הטנקים בהובלה והכוונה של המסייעת ופלוגות הסיור מביאים את הפגז למטרה. אתם, מתגייסים יקרים, מצטרפים היום למשפחת חיל השריון, בה תפגשו את העוצמות האלה בשדה הקרב, ואת איכות האנשים. אני מאחל לכם הצלחה רבה".