עו"ד הירש: מזוז צריך לשלם בתפקידו

סא"ל במיל' עו"ד מוריס הירש, לשעבר ראש התביעה הצבאית ביו"ש הפגין מול ביתו של שופט בית המשפט העליון מני מזוז בעקבות החלטתו שלא להרוס את בית המחבל שרצח את החייל עמית בן יגאל.

"החלטתי להגיע הערב יחד עם המשפחות השכולות בהפגנה נגד השופט מני מזוז. היום חתמו שני שופטים בבית המשפט העליון על שקר מוחלט, חתמו על העדפת זכויות של מחבלים על פני דם חיילנו ואזרחנו. על השקר שלמשפחה לא היה יד בפיגוע וזה שקר הם הולכים להתעשר מתשלומי הרשות הפלסטינית ויקבלו משכורת לכל החיים. על השקר שחתם מני מזוז צריך להעיף אותו מתפקידו ועליו לשלם בתפקידו. לא יעלה על הדעת ששופט יחתום על שקר".

"אני לא מופתע מהחלטה, מראשית התהליך היה ברור שנשיאת בית משפט העליון שמה בתיק שני שופטים שמתנגדים להרס בתי מחבלים ולכן אין מה להיות מופתע מהתוצאה והכל כדי לסכל את הריסת הבית. זו קנוניה".

הירש דוחה את טענות השמאל כי מדובר בהחלטה סבירה, "זכויות אדם? מה עם זכויות האדם של עמית ? של שיר? של רינה שנרב? של ארי פולד? זכויות האדם של משפחות הנרצחים? של אביו של עמית, ברוך בן יגאל מה עם הזכויות שלו כאב שכול? רק למחבלים יש זכויות אדם? זה לא האיזון הנכון.

מה עם זכויות האדם שלנו, של אזרחי ישראל ? זכות הבסיסית לחיות, לדעת שאנחנו עולים על אוטובוס ולא מתפוצצים ולזה צריך הרתעה. הריסת הבתים זו הרתעה וראיתי את זה בתפקידי הקודמים. מני מזוז חתם על שקר מוחלט. המטרה לא להעניש את המשפחה אלא להציל חיים שלנו ושל ילדינו".